Sağlıklı Sosyaller  

Sağlıklı Beslenerek Hızlı Kilo Verebilirsiniz - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Sağlıklı Beslenerek Hızlı Kilo Verebilirsiniz
Sağlıklı Beslenerek Hızlı Kilo Verebilirsiniz

Yaz mevsiminde havaların ısınması ile birlikte fazla kilolarımızla ilgili yaşadığımız problemler maksimum boyutlara ulaşır. Bu durumdan bir an önce kurtulma isteriz.

Sağlıklı hızlı kilo vermek için olmazsa olmazlar;


 1. Vazgeçilmez tatlınız taze mevsim meyveleri olsun. Yemek yedikten sonra veya ara öğünlerde fındık, fıstık, badem ile taze meyve tüketmek tatlı ihtiyacını karşılar ve beslenmenizin sağlık değerini yükseltir. Metabolizmanızı hızlandırır.

 2. Ana öğünlerinize çiğ sebze ilave edin. Çeşit çeşit salatalar yapabilirsiniz. Çiğ sebzeler içerdikleri vitaminler, mineraller ve antioksidanlar ile beslenmemizde çok önemli bir yere sahiptir

 3. Tam tahıllardan vazgeçmeyin Rafine edilmemiş kaliteli tahıllar beslenmemizin temelidir. İçerdikleri posa nedeni ile en sağlıklı tahıl grubunu oluşturur. Beyaz ekmek yerine tam tahıl ekmeklerini, beyaz pirinç yerine kahverengi pirinci tercih etmeniz yaşam kalitenizi yükseltmekle kalmaz, kilo kontrolünde de sürekli bir başarı sağlar.

 4. Süt, yoğurt, ayran, kefire önem verin.  Bu grup besinlerden her gün 2 – 3 bardağı tüketin.

 5. Öğlen ve Akşam yemekleri birbirini tamamlasın. Birinde et diğerinde sebze yemeği ağırlıklı beslenin.

 6. Su için . Su metabolizmanızın çalışmasında kilit rol oynar. Günde 8–15 su bardağı su içmelisiniz.

 7. Öğünlere önem verin. Az ve sık beslenin. Böylece kan şekeriniz dengeli, metabolizma hızınız yüksek, gün boyu tok olursunuz.

 8. Temel Besin gruplarını öğrenin. Beslenme bilimde besinler temelde 6 ana grupta sınıflandırılır.  Bu altı ana besin grubunu her gün tüketmek, sağlıklı beslenmenin en temel formülüdür. Ana besin grupları; 1-süt ve süt ürünleri, 2- et ve et ürünleri, 3- ekmek, pirinç, makarna gibi tahıl ürünleri, 4- sebzeler, 5- meyveler, 6- yağlar ve yağlı tohumlar olarak tanımlanır.  

 9. Kilo vermeyi doğru konumlandırın, Gardınızı doğru alın. Kilo vermeyi önemseyin, sağlığınız ve görümününüz için fazla kilolarınızı vermeyi amaç edinin, ancak bu durumu abartıp, kilolarınızı hayatınızın merkezine getirmeyin.

 10. Rehberinizi doğru seçin, Kilo verme yolculuğunda en doğru rehber diyetisyendir. Bu konuda eğitimli bilimsel söylemlere kulak verin. Seçici ve dikkatli olun. Sizin özelinize ve sağlık durumunuza en uygun, en sağlıklı beslenme programınızı diyetisyeninizle birlikte siz hazırlayabilirsiniz.

 11. Kararlı ve disiplinli başlayın. Kilo verme sürecinde en baştan itibaren kararlı ve disiplinli olun.
MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


Izgara yaparken etinizin kömür ateşine direkt temasını engelleyin. Kömür ateşi ile et arasında 15-20 santimetre uzaklık olmasına özen gösterin.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.