Sağlıklı Sosyaller  

Diyet Nedir, Ne Değildir? - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Diyet Nedir, Ne Değildir?
Diyet Nedir, Ne Değildir?

Diyet; aç kalmak, tek yönlü beslenmek, yasaklar listesi, akla hayale gelmeyen isimler adı altında sunulan listeler, popüler insanların önerileri ve uygulamaları, tek düze bir beslenme kalıbı değildir.

Diyet;
 bireyin; yaş, boy, cinsiyet, kilo hikayesi, sağlık durumu, genetik yapısı, hastalık potansiyeli, iş yaşamı, yaşam şekli, stres seviyesi, aktivite miktarı, metabolizma hızı, özel durumu (bebek, çocuk, hamile, emzikli, yaşlı vb. olma hali), vücut analizleri (yağ/kas oranı, deri altı yağ dokusu miktarı, kilonun vücuttaki dağılımı, vücudun ödemi, su dengesi vb.), alerjisi olduğu yiyecekler, sevmediği ve tüket(e)mediği yiyecekler, göz önene alınarak bir Beslenme ve Diyet Uzmanı tarafından bireyle birlikte bire bir bireye özgü hazırlanan YETERLİ, DENGELİ VE SAĞLIKLI BESLENME PROGRAMIDIR.

DİYET = YETERLİ, DENGELİ VE SAĞLIKLI BESLENME PROGRAMI;

dinamik, alternatifli, çok yönlü, dengeli, sağlıklı, yeterli, insanı kalıba sokmayan, belirli aralıklarla (haftalık, on gün ) takibi yapılan, bireyin uygulama başarısına ve vücudunun verdiği cevaba göre değişiklikler ve düzenlemeler yapılan bir programdır.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


Yürüme mesafesi olan yerlere yürüyerek gidin. Günde en az 30 dakikalık hızlı, tempolu yürüyüş kilo vermeyi destekler.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.