Sağlıklı Sosyaller  

Kişiye Özel Sağlıklı Diyet Ve Sağlıklı Kilo Hedefi - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Kişiye Özel Sağlıklı Diyet Ve Sağlıklı Kilo Hedefi
Kişiye Özel Sağlıklı Diyet Ve Sağlıklı Kilo Hedefi

Soru : 1 64 boyundayım 65 kiloyum 7 kilo vermek istiyorum nasıl bir diyet önerirsiniz
 
Cevap: Kilonuzla boyunuzun oranını göz önüne aldığımızda; BKI ( beden kitle indeksini)= 24.6 oluyor. Sağlıklı BKI değeriniz =20 – 25 arasında olmalı. BKI değerinizin 18.5 ‘un altında olması sağlıksız olur. Bu durumda 58 kg. sizin için sağlıklı sınırlar içinde.
Sağlıklı kilo vermek için öğünlerinizi bir düzene oturtmanız şart.  Mutlaka ara öğünler yapmalı ve 3-4 saatten fazla aç kalmamalısınız. Günlük yeterli miktarda sebze ve meyve tüketmeniz, kaliteli protein almanız gerekli. Bunun yanı sıra düzenli bir egzersiz programı ile diyetinizi desteklemelisiniz.  Günde en az 8- 10 bardak su tüketmeye çalışın. Daha ayrıntılı ve size özel bir diyet programı için, uzman bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


Prostat ile ilgili sorunu olan erkekler, tam tahıl ürünleri, sebze ve meyve tüketimini arttırmalı, çay ve kahve tüketimini azaltmalıdırlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.