Sağlıklı Sosyaller  

Zihin Performansını Arttıran Yiyecekler - Nil Diyet

Anasayfa > Makaleler > Zihin Performansını Arttıran Yiyecekler
Zihin Performansını Arttıran Yiyecekler

Et, tavuk, balık, yumurta, peynir ile yeterli demir ve kaliteli protein alan çocukların; zihin performansı yüksek, okulda başarılı ve ayrıca  büyüme ve gelişmesi de normal ölçülerde olur.

Süt, yoğurt, kefir, ayran ile kaliteli protein ve yeterli kalsiyum alan çocukların kemik ve kas gelişimleri sağlam, algı ve öğrenme seviyeleri yüksek olur.

Tam tahıl, tam buğday, tam çavdar ekmeği, kaliteli kompleks karbonhidrat içeren ekmek, sağlıklı bir beslenme planı içinde; zihin performansını arttırır, enerjik seviyesini yükseltir.

Her gün salata ve çiğ sebze ; C vitamini, folik asit başta olmak üzere pek çok vitamin, enzim ve mineral içerir. Enerjik ve dinç olmayı sağlar, öğrenmeyi kolaylaştırır.

Taze meyveler; Tatlı tat mutluluk hormonunu arttırır. Mutluluk konsantrasyonu arttırır, öğrenmeyi kolaylaştırır. Çocuklarınızın tatlısı meyveler olsun. Meyveler ayrıca bir çok vitamin, mineral, enzimler ve lif içerdiği için vücudun sağlıklı çalışmasında etkilidir.

Fındık, fıstık, badem, ceviz, tahin Bir çok besin elementini bazılarını yoğun bazılarını eser miktarda içeren kuruyemişler, beyin ve hafıza gelişimi için işlev gösterirler. Çocuğunuza her gün 1 avuç bu kuruyemişlerden tek tek veya karışık olarak her gün verin.MakalelerNil Diyet Bilgilendiriyor


Prostat ile ilgili sorunu olan erkekler, tam tahıl ürünleri, sebze ve meyve tüketimini arttırmalı, çay ve kahve tüketimini azaltmalıdırlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.