Sağlıklı Sosyaller  

Çocuğu Yemek Yemeyen Ailelere 5 Öneri - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Çocuğu Yemek Yemeyen Ailelere 5 Öneri
Çocuğu Yemek Yemeyen Ailelere 5 Öneri

Bir türlü yemek yemeyen cocuğun peşinden tabakla koşturmak yerine Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan'a kulak verin.

1 Çocuğunuzdan görüş alın. Yemek çeşidi ve sunumu konusunda onun da etkisi olsun. Bu durum yemekten sorumluluk duymasını ve zevk almasını sağlar.

2 Yemeği birlikte hazırlayın, sofrayı birlikte kurun.

3 Sofraya hep birlikte, ailece oturun, birlikte yemek yiyin. Sohbet ederek, doğal davranarak rahat yemek yemek sofrayı keyifli hale getirir.

4 Sağlıklı besinleri tanımlayın. Sağlıklı beslenmenin gerekliliğini ve kazanımlarını anlatın. Sakin bir şekilde konusun, sohbet edin.

5 Çocuğunuzun öğün dışı zamanlarda, özellikle yemeğe yakın saatlerde, aç karnına kontrolsüz atıştırmasını ve abur cubur yemesini önleyin. Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Bel çevrenizi düzenli olarak ölçün erkeklerde 94 cm kadınlarda ise 80 cm’ nin üzerine çıktığında sağlıkla ilgili tehlike çanları çalmaya başlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.