Sağlıklı Sosyaller  

Müthiş İkili Simit+Ayran - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Müthiş İkili Simit+Ayran
Müthiş İkili Simit+Ayran

BESLENME ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan, tatilde en kolay ve en sağlıklı ara öğün alternatifini açıkladı. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra kilo kontrolü için ara öğün alışkanlığı nın son derece önemli olduğunu belirten Şahin "Simit ve ayran müthiş bir ikilidir. Uzun süre tok kalmayı sağlayabilecek pratik ve güçlü bir öğündür. Gücü; karbonhidrat, protein ve yağı bir arada içermesinden geliyor. Simit, karbonhidrat kaynağı olarak enerji verir. Üzerindeki susamlar ise yağ kaynağıdır. Susam, antioksidan içeriği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bununla birlikte kalsiyum, demir, magnezyum minerallerini içerir. Ayran ise protein kaynağıdır. İçeriğindeki proteinlerle uzun süre tok kalmayı sağlar ve vücut dokularının yapımı ve onarımına katkı sağlar" dedi.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Menapoz döneminde hormonal değişiklikler nedeni ile kilo alma riski artar. Hareketinizi bu dönemde mümkün olduğunca arttırın.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.