Sağlıklı Sosyaller  

Kilolarınızı Taşımaktan Kurtulun - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Kilolarınızı Taşımaktan Kurtulun
Kilolarınızı Taşımaktan Kurtulun

BESLENME ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan; fazlalıklardan kurtulmanın, fazla kilolanmızı taşımaktan daha kolay ve daha az masraflı olduğunu vurgulayarak "Kilo vermek için sağlam ve gerçekçi yol haritanızı .    :    oluşturun" uyarısında bulun- du. Nil Şahin Gürhan, "Sağlıklı kiloda olan bireylerin yaşam enerjileri yüksektir ve ideal kiloya ulaştığında çoğu hastalıktan kurtulmuş olur. Kilo verdikçe aynalarla banşır ve hafifledikçe hareket özgürlüğü artar" açıklamasını yaptı. Fazla kilolu olan bireylerin yaşam enerjisinin düşük olduğunu söyleyen Gürhan, bu kişiler fazlalıklarıyla yüzleşmek istemediği için aynalara küser dedi. Nil Şahin Gürhan, "Önceliklenfazlalıklardan kurtulmaya karar verin ve kilo vermek için gerçekçi yol haritanızı oluşturun" diyerek şu tavsiyelerde bulundu; "Öğünlerinizi düzene sokarak işe başlayın, kahvaltınızı mutlaka yapın. Kahvaltıda yumurta, peynir, tam tahıllı ekmek ve boka yeşillik olsun. Az ve sık beslenin. Öğünlerinizin arası 2-3 saat olsun, öğle yemeğinizde sebze yerseniz akşam et yemeği tercih edin. Kaliteli karbonhidratlartüketin. Ekmeğiniz tam tahıllı ya da çavdar olsun. Öğünlerinizde en azl kâse salata olsun. Porsiyonlarınıza dikkat edin. Tatlı ihtiyacınızı meyvelerle karşılayın. Su içmeyi alışkanlık haline getirin. Her gün yarım saat yürümeyi ihmal etmeyin, Yeterli uyumaya özen gösterin. Çünkü uykusuzluk kilo almanıza sebep olur.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Prostat ile ilgili sorunu olan erkekler, tam tahıl ürünleri, sebze ve meyve tüketimini arttırmalı, çay ve kahve tüketimini azaltmalıdırlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.