Sağlıklı Sosyaller  

Fazlalıklardan Kurtulmak Kilolarınızı Taşımaktan Daha Kolay - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Fazlalıklardan Kurtulmak Kilolarınızı Taşımaktan Daha Kolay
Fazlalıklardan Kurtulmak Kilolarınızı Taşımaktan Daha Kolay

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan; fazlalıklardan kurtulmanın, fazla kilolarımızı taşımaktan daha kolay ve daha az masraflı olduğunu söyledi. Kilo vermek için sağlam ve gerçekçi yol haritası oluşturmak gerektiğini belirten Gürhan şu tavsiyelerde bulundu:

¦    Birinci kuralınız düzen olsun ve öğünlerinizi düzene sokarak işe başlayın. Sabah uyanınca kahvaltınızı mutlaka yapın. Kahvaltıda yumurta peynir, tam tahıllı ekmek ve bolca yeşillik olsun. Az ve sık beslenin. Öğünlerinizin arası 2-3 saat olsun.

¦    Öğle yemeğinizde sebze yerseniz akşam et yemeği tercih edin. Ekmeğiniz tam tahıllı ya da çavdar olsun. "Beyaz ekmek, poğaça, börek gibi basit karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak durun." öğünlerinizde en az 1 kâse salata olsun.

¦    Porsiyonlarınıza dikkat edin. Yemeniz gereken sağlıklı yiyecekleri ölçülü bir şekilde tabağınıza alın ve tabağınızdaki yemeklerin dışına çıkmamaya özen gösterin.

¦    Tatlı ihtiyacınızı meyvelerle karşılayın. Dilerseniz 2 top taze sütten yapılmış dondurma kaçamağı da yapabilirsiniz. Su içmeyi alışkanlık hafine getirin. Her gün yarım saat yürümeyi ihmal etmeyin. Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Bel çevrenizi düzenli olarak ölçün erkeklerde 94 cm kadınlarda ise 80 cm’ nin üzerine çıktığında sağlıkla ilgili tehlike çanları çalmaya başlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.