Sağlıklı Sosyaller  

Takvimler Hızla İlerlerken Tartı İbresi Gerilesin - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Takvimler Hızla İlerlerken Tartı İbresi Gerilesin
Takvimler Hızla İlerlerken Tartı İbresi Gerilesin

Takvimler hızla ilerlerken tartı gerilesin  son ayı olan Aralık ayı ' Bütün bir yıl neler yaptım ? 'Ne yapmak istiyorum ? " diye hayatımızı gözden geçirdiğimiz zamanlardır . Peki beslenmemiz nasıldı ? 2012 yılında neler yedik , nasıl beslendik , sağlık durumumuz nasıl ? Kilomuz tartıda hangi ibrede ? 2012 yılında nasıl beslenmeyi planlıyoruz ? İşte ünlülerin Diyestisyeni Nil Şahin Gürhan ' dan yılbaşı tüyolan : Aralık ayı bitene kadar beslenmede ne tür ayarlamalar yapılmalı ? Günde minimum 1 , 5 litre su içilmeli . de bir davranış olur . Çay ve kahvedeki kafein yoğun iş temposunda yorgunluğu geciktirip , performansımızı arttırdığı gibi kilo vermek isteyenler için de yağların mobilizasyonuna yardımcı olur . Böylece istemediğimiz depo yağların vücutta kullanılacak aktif şekle dönüşmesinde destek sağlar . HER SABAH BİR YUMURTA Her gün toplam 30 dakika nabzımızı yükseltmeden orta tempoda yürümek metabolizmamızda birçok dengenin oluşmasına yardımcıdır . Kolin alımını arttınn . Kolin yorgunluğu geciktiren , fiziksel ve mental performansı geliştiren , vücut yağını  . Yeni yıla yeni kararlar alarak girenlerdenseniz , kilo konusunda da kararlı olun .  beslenmeye = düzen getirin azaltan bir besin elementidir . Kolinin en iyi kaynağı yumurta , et ve yerfıstığıdır . Aralık ayı boyunca her sabah 1 yumurta yemeniz 2012 ' ye daha canlı ve daha zayıf girmeniz için destekçiniz olacaktır . Sitrat alımına dikkat edin . Sitrat gün içinde yorgunluğu geciktirerek performansınızı arttırır . Salatalarınıza , çorbalarınıza ve yemeklerinize taze limon suyu ilave etmek sitrat alımını önemli ölçüde arttırır . Bununla birlikte taze meyve suyu almak da sitrat alımını için önemli bir kaynaktır . Kalsiyum alımı her zaman yeterli olmalı . Her gün 2 su bardağı süt veya yoğurt olarak kalsiyum grubu besinlerden almaya devam edin . Tarçın kan şekerini dengelemenize yardımcı olacağı için çabuk acıkmanızı engeller . Sütünüze tarçın ilave ederseniz , elmanızı doğrayıp tarçın ile süsleyerek yerseniz ; * " hem farklı bir lezzet elde etmiş hem de fazla kalori alımını engellemiş olursunuz . Omega 3 almalısınız . Yeşil yapraklı sebzeler , balık , zeytinyağı ve ceviz omega 3 ün en güçlü , en zengin kaynaklandır . Her gün yeşil yapraklı sebzelerden zengin , zeytinyağı ilaveli salata yemelisiniz . Günde 2-3 adet tam ceviz sağlıklı bir atıştırma olur . Haftada 2-3 gün balık tüketmeli .Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Prostat ile ilgili sorunu olan erkekler, tam tahıl ürünleri, sebze ve meyve tüketimini arttırmalı, çay ve kahve tüketimini azaltmalıdırlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.