Sağlıklı Sosyaller  

Kurban İçin Beslenme Tüyoları - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Kurban İçin Beslenme Tüyoları
Kurban İçin Beslenme Tüyoları

Kurban Bayramı ' nı sağlıklı geçirmek için kurban etinin kalitesine dikkat edilmeli . Kurbanın sakatat kısımları tüketilmemeli . Pişirmeden önce 24 saat dinlendirilmeli . Etin görünür yağlarının tamamı temizlenmeli . Pişirme yöntemi olarak da kızartma ve kavurmadan kaçınıp , ızgara , haşlama , fırında veya mevsim sebzeleri ile birlikte tencere seçilmeli . Bayramlar kilo alma riskinin maksimum düzeyde olduğu zaman dilimleridir . Gerek düzensiz öğün saatleri gerek özel bayram ve tatil yemekleri ve tatil rehaveti sonucu alınan enerji artmakta , harcanan ise minimum düzeylere inmekte . Bu kilo alma çıkmazına girmemek için de mutlaka bazı küçük ayarlamalar yapmalıyız.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Bel çevrenizi düzenli olarak ölçün erkeklerde 94 cm kadınlarda ise 80 cm’ nin üzerine çıktığında sağlıkla ilgili tehlike çanları çalmaya başlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.