Sağlıklı Sosyaller  

Kafein İdrar Sıklığını Artırıyor - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Kafein İdrar Sıklığını Artırıyor
Kafein İdrar Sıklığını Artırıyor

KAFEİN , çay ve kahvede , kolalı içeceklere tat vermesi amacı ile eklenir . Ayrıca birçok besin desteğinde ve ilaçta da kafein maddesi yer alır . Vücudumuzda birden fazla etkiye sahip kafeinin olumluolumsuz yönlerini Diyetisyen Nil Şahin Gürhan anlattı .  Kafeinli bir içecek aldıktan 30 ila 60 dakika sonra kana karışır ve 4 - 6 saatte temizlenir . Tüketilen kafein miktarı ve tüketen kişinin kafein toleransına bağlı olarak vücutta solunum ve kalp atım sayısında artış , fiziksel performansta artış ve kan basıncında yükselme olmaktadır . Böylece performans ve uyanıklık artmış olur .  Kafein idrar miktarında artış sağlayarak vücuttan su kaybını artırır . Bu durum da dehidrasyona sebep olarak metabolizmamızı yavaşlatır . Buna meydan vermemek için en az içtiğimiz kafeinli içecek miktarı kadar ilave su içmeliyiz .  Kafeinin en iyi bilinen özelliklerinden biri uyarıcı etkisidir . Gün içinde yoğun iş temposunda performansımızı yükselttiği için kilo verimini de kolaylaştırır . Tabii miktar olarak abartmamak şartıyla.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Bel çevrenizi düzenli olarak ölçün erkeklerde 94 cm kadınlarda ise 80 cm’ nin üzerine çıktığında sağlıkla ilgili tehlike çanları çalmaya başlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.