Sağlıklı Sosyaller  

Atkıns Diyet : Yüksek Protein, Düşük Karbonhidrat Öneriyor - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Atkıns Diyet : Yüksek Protein, Düşük Karbonhidrat Öneriyor
Atkıns Diyet : Yüksek Protein, Düşük Karbonhidrat Öneriyor

ATKINS DİYET : YÜKSEK PROTEİN , DÜŞÜK KARBONHİDRAT ÖNERİYOR

FELSEFESİ : Bütün hızlı ve kolay kilo vermeyi vaat eden diyetler gibi yüksek protein çok düşük karbonhidrat diyetidir . Ana felsefesi sevdiğiniz protein içeren yiyecekleri bol bol yemek , lezzetten ödün vermemek ve yaşam tarzını değiştirmektir . Oysa herkesin damak tadı ve tercih ettiği yiyecekler farklıdır . Hiç et sevmeyen insanlar da vardır . Beslenme ve Dyt . Uzm .Nil Şahin GÜRHANBeslenme , sosyal ve psikolojik boyutları olan temel bir ihtiyaçtır . Bu temel ihtiyacımızı bir isimden oluşan kalıba sokmak kendimize yaptığımız en büyük haksızlıktır . Bu diyetin uygulanması önerilmez . Şeker hastaları , kalp hastaları , doğum sonrası emziren anneler , böbrek hastaları , kalp ve damar hastalığı olanlar , yüksek tansiyon hastaları için ciddi sağlık problemleri oluşturabilir .

PUF NOKTALARI : Aşamalı bir diyettir . Başlangıç için uygulanacak kurallar şöyle . . Hergün düzenli olarak 3 öğün tüketilmeli . Ya da 45 öğün daha küçük porsiyonlar da tüketilebilir . . Uyanıkken en az 6 saatte bir yemek yeme prensibine dayanır . . Meyve , ekmek , tahıl ve bezelye , barbunya , mantar gibi nişastalı sebzeler tüketilmemeli . Oysa meyve yoğun vitamin , mineral , antioksidan ve yoğun lif içeriğinden dolayı olmazsa olmaz temel besin grubu ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir . . Ekmek tüketimi yasak . . Peynir , kaymak , tereyağı dışındaki süt ürünlerini yasak . Böylece süt ve yoğurttan gelebilecek karbonhidrat alımı engelleniyor . . Omega3 ve fındığa izin yok . Oysa ölçülü bir şekilde tüketilen fındık , badem , ceviz gibi Omega3 ve yoğun mineral içeren kuruyemişler kilo vermeyi hızlandırır ve kas kaybetmemizi engeller . . Kuru baklagiller yasak . . Kafeinli kahve yasak yerine kafeinsiz kahve içilebilir . . Günde 8 bardak su içilmeli .Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Bel çevrenizi düzenli olarak ölçün erkeklerde 94 cm kadınlarda ise 80 cm’ nin üzerine çıktığında sağlıkla ilgili tehlike çanları çalmaya başlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.