Sağlıklı Sosyaller  

Kilo Aldırmayan Tüyolar - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Kilo Aldırmayan Tüyolar
Kilo Aldırmayan Tüyolar

1995 yılından 2012 ' ye kadar işyaşamında edindiği birikim ve tecrübeleriyle , uzun soluklu çalışmaları sağlıklı beslenme ve diyet konusunda güvenilir ve tercihedilir bir beslenme uzmanı olan Nil Şahin Gürhan ünlü bir çok isme sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili danışmanlık yapmıştır . Bu isimler arasında Şebnem Bozoklu , Ali Sunal , Zuhal Olcay , Enis Arıkan , Gökçe Bahadır , Esra Akkaya , Berna Laçin , Metin Özülkü , Zeyno Eracar , Sinem Öztürk , Sinem Kobal , Açelya yun , Dolunay Soysert ve Sinan Tuzcuyer almaktadır . 09 Temmuz 2012 Pazartesi sağlıklı bir insan olduğunun garantisidir . Teorik olarak ve pratikte harcadığımızdan fazla enerji alırsak kilo alırız . Bu gayet doğal ve sağlıklı bir durum . Ancak beslenmek öyle güzel öyle keyifli bir faaliyet ki başlayınca bitirememek , frene basamamak , yemek yemekte süreklilik , sonunu getirememek , her zaman bir şeyler atıştırma ihtiyacı duymak . . . gibi süreçler başımıza gelebiliyor . Ve sonuç birkaç kilo fazlalıkla sonuçlanabiliyor . Çaresi kilo aldırmayacak hatta kilo vermemize destek sağlayacak aburcuburları keşfetmekten geçiyor . Peki nedir bu kilo aldırmayan abur cuburlar? 
1: ' Nil Şahin Gürhan yaz aylarında elimizin altında olması gereken " kilo aldırmayan 10 sağlıklı aburcubur " hakkında şunları söyledi : Kilo aldırmayan 10 sağlıklı abur cubur ; Yemek yemek , beslenmek ; yaşamak için , bir ihtiyaç , olmazsa olmaz bir zorunluluk . Sağlıklı beslenmekse sağlıklı olmamız ve formumuzu korumamız için gereklilik . Beslenmemizi ne kadar kontrol eder ve sağlıklı beslenme kurallarını sürdürürsek zaman içinde ve zaman geçtikçe o kadar sağlıklı ve formda olabiliriz . Yemek yemek çok zevkli eğlenceli bir faaliyet . Her kes yemek yemeği sever . Bu onun normal ve çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkâr bir aburcubur olacaktır . 
2:Fındık + kuru üzüm karışımı = fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz , kuru üzüm ile beraber yersek , demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz . 
3:Ceviz = omega3 zengini ceviz , tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır . Ve ayrıca zinde , enerjik olmamızı sağlar , algı düzeyimizi arttırır . Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze her hangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar . 
4:Peynir + ekmek + maydanoz ile sandviç = peynir + ekmek ikilisi birde yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa metabolizmamızı hızlandırmak da ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz . 
5:Yoğurt + maydanoz karışımı = yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp , dolaşımımızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır . Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek , yavaşlayan metabolizmamızı açar kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz . 
6:Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz = yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır . Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır . Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi anahtardır . 
7:Meyveli probiyotik yoğurt = pratik ve eğlenceli bir aburcubur olan meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenlerini tercih etmeliyiz . Böylece bağışıklık sistemimizi de güçlendirmiş oluruz . 
8:Ayran = En sağlıklı içecek . Serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerde bir içecek . Soda + ayran olarak tüketmek çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı . 
9:Süt = sade su gibi içmek yerine imkan olduğunda sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar . Neskafe , Türk kahvesi veya kakaoyla karıştırmak da lezzetini çeşitlendirdiği gibi yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmamızı bir miktar hızlandırır . 
10:Süt + bitter çikolata = Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilen keyifli bir aburcubur . Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltiyor . Bu sağlıklı aburcuburları kilo almadan yemek için ; sabah öğlen akşam ana öğünlerimizi sağlam tüketmeliyiz . Öğünlerimiz ; karbonhidrat , protein , yağ açısından dengeli , vitamin ve mineraller yönünden yeterli düzeyde olmalı . Bunu sağlamak için de ana öğünler ; 1 . Grup et grubu , 2 . Grup ekmek grubu , 3 . Grup süt yoğurt grubu , 4 . Grup sebzemeyve grubu yiyeceklerin hepsini içermeli .Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Yürüme mesafesi olan yerlere yürüyerek gidin. Günde en az 30 dakikalık hızlı, tempolu yürüyüş kilo vermeyi destekler.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.