Sağlıklı Sosyaller  

Güneşin Zararlı Etkilerinden Korunmak İçin Yeşillik ve Balık Yiyin - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Güneşin Zararlı Etkilerinden Korunmak İçin Yeşillik ve Balık Yiyin
Güneşin Zararlı Etkilerinden Korunmak İçin Yeşillik ve Balık Yiyin

Diyetisyen Nil Şahin Gürhan , güneşten faydalanılması ancak zararlarından da kaçınılması gerektiğini dile getirdi . Gürhan , bunun için beslenmeye özen göstererek , vitamin ve minerallerin gücünden faydalanmak gerektiğini söyledi . Süt ve yumurta sansının yüksek miktarda A vitamini içerdiğini ifade eden Gürhan , vücutta A vitaminine dönüştürülebilen öncü maddele ri içeren bitkisel kaynakların ıspanak , yeşilbiber , havuç , kayısı , domates ve tıınınçgiller olduğunu belirtti . Yeterli miktarda A vitamini almak için ; alerjiniz yoksa her sabah 1 adet yumurta yemelisiniz . * diyen Gürhan " Ara öğünlerde sıcak havalarda ayran içebilirsiniz . Ayran , A vitamininin yanında ıiboffavin , D vitamini , B12 vitamini ve B6 vitamininden , kalsiyum ve fosfordan da zengindir . İçerisine tuz eklendiğinden dolayı sodyum ve klor minerallerinden de zengindir . Balık da çinko ve selenyum deposudur . " dedi . Kakao , çikolata , ıspanak , yağlı peynir , diğer yeşil yapraklı sebzeler , fındık , fıstık ve ceviz , gibi yağlı tohumların zengin magnezyum kaynaklan olduğunu dile getiren Gürhan , her gün 12 tablet çikolata yemenin sağlığa art değer katacağını söyledi . Gürhan , maden suyu ve sodanın serinlemek ve mineral ihtiyacını desteklemek için sağlıklı içecek alternatiflerden olduğunu belirtti . ' Yazın da zatürre olur muyum ' demeyin Alerjik bir bünyeniz varsa ; en ufak üşütmede hastalanıyorsanız , yaz mevsiminin gelmesine hastalıklardan kurtulduğunuzu düşünerek sevinmiş olabilirsiniz . Ama unutmayın yazın da hasta olabilirsiniz ; üstelik kış hastalığı olarak bilinen zatürre bu mevsimde de peşinizi bırakmayabilir.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Bel çevrenizi düzenli olarak ölçün erkeklerde 94 cm kadınlarda ise 80 cm’ nin üzerine çıktığında sağlıkla ilgili tehlike çanları çalmaya başlar.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.