Sağlıklı Sosyaller  

Tatilin Keyfini Çıkarırken Sağlığınızı İhmal Etmeyin - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Tatilin Keyfini Çıkarırken Sağlığınızı İhmal Etmeyin
Tatilin Keyfini Çıkarırken Sağlığınızı İhmal Etmeyin

Tatilin keyfini çıkarırken sağlığınızı ihmal etmeyin! Yaz sıcaklarında tüm günü deniz kenannda geçirmek ne kadar keyif verici olsa da sahilde de beslenme kurallarına dikkat etmek gerekiyor. Deniz, güneş, dinlenmek derken gündüz yemek yemek unutuluyor ve akşam yemeklerinde ölçü kaçırılıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan, sahilin ve denizin keyfini daha sağlıklı çıkartmak isteyenlere "Sağlam bir sabah kahvaltısı yaptıktan sonra sahile inin' uyarısında bulundu Nil Şahin Gürhan, cips. gazlı içecekler, hazır meyve suları, bisküvi, kek, kurabiye gibi paketli yiyecekler, derin yağda kızarmış yiyecekler, yoğun kremalı ve yağlı tatlıların sahilde asla tüketilmemesi gerektiğini vurgulayarak, tatilin keyfini doyasıya yaşamak w sağlığım korumak isteyenlere 8 maddede dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı; 1. Öğünlerinizde karbonhidrat kaynağı olarak; tam buğday ya da çavdar ekmeği tercih edin. Böylece daha uzun süre tok kalırsınız. 2. Bol bol domates, salatalık, taze' mevsim sebzesi yiyin. 3. Öğle yemeğinizde sebze yemeği ile birlikte yoğurt ve bir iki dilim ekmek tüketebilirsiniz. Et tercih edecekseniz güvenilir bir restoranda yemeye dikkat edin. Etler sıcakta daha kolay bozulduğu için tüketirken dikkat edilmesi gerekir. 4. Tabağınıza yiyeceğiniz kadar yemek alın. Daha çok sağlıklı pişmiş, rahat sindirilebilen, hafif yemekler tercih edin ki sonrasında yüzerken hazımsızlık problemi yaşatıp rahatsızlık vermesin. 5. ikindi ara öğünü olarak soğuk sütle yapılmış kahve içebilirsiniz. Böylece kahvedeki kafein ile hem metabolizmanız hızlanır hem de günün yorgunluğunu keyifle atarsınız. Alternatif olarak yağlı yemişleri tercih edebilirsiniz. 6. Akşam yemeğinizde; ızgara yapılmış taze balık, et veya tavuk tüketerek protein ihtiyacınızı karşılayın. Yanında bolca salata tüketin, ve böylece, gün içinde yeterli atamadığınız lifi akşam tamamlamış olursunuz. 7. Yüzerken ve yaz güneşinin sıcaklığıyla çok miktarda su kaybedersiniz. Kaybettiğiniz suyu yerine koyabilmek için en az 3 litre su içmelisiniz. Mineral kaybının Önüne geçmek için günde 1 - 2 tane sade mineral suyu içebilirsiniz. 8. Yüzmek îüm kasların çalışmasını sağlayan yorucu bir spordur. İyi beslenmeli, bol su içmeli ve yeterli seviyede üyumalısınız ki gün içerisinde enerjik kalın ve vücut direnciniz düşmesin.Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Tok karına, yemeğin hemen üzerine de egzersiz yapmayın. Tok karna egzersiz yapmak kalp kaslarını zorlaya bilir ve sindirim sorunlarına neden olabilir.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.