Sağlıklı Sosyaller  

Kilo vermek isteyenler! Açlığı kontrol etmek ARTIK ÇOK KOLAY - Nil Diyet

Anasayfa > Yazılı Basın > Kilo vermek isteyenler! Açlığı kontrol etmek ARTIK ÇOK KOLAY
Kilo vermek isteyenler! Açlığı kontrol etmek ARTIK ÇOK KOLAY

Kilo vermek isteyenler! Açlığı kontrol etmek ARTIK Ç0K K0LAY

KİLO vermek istiyor ve her seferinde açlığınıza yeniliyorsanız mutlaka önerilerimizi okuyun.
Açlık bizi değil biz açlığımızı kontrol edelim.

NİLLE DİYETLİ GÜNLER NİL ŞAHİN GÜRHAN nil@nildiyet.com

Kilo vermek istiyorsunuz, deniyorsunuz ancak her seferinde açlık krizleri yasıyor ve açlığınıza yeniliyorsanız önerilerimi okumanızı tavsiye ederim.

SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIK YİYİN

Sabah uyandıktan sonra bir saat içinde ya kahvaltı yapın ya da küçük bir parça sağlıklı atıştırmalık alın. Yani yarım ya da bir su bardağı süt veya yoğurdun yanında bir avuç ceviz ya da badem gibi yağlı kuruyemişleri tercih edebilirsiniz. Ya da bir dilim peynirle bir dilim ekmek tüketebilirsiniz. Böylece akşamdan itibaren enerji almayan metabolizmanıza enerji vererek hem aşırı açlık oluşmasını önlemiş hem de metabolizmanızı bir an önce çalıştırmaya başlamış oluruz.

ARA ÖĞÜNLERİ UNUTMAYIN

Yemekler arasındaki öğünleri de atlamamaya dikkat edin. Ana öğünle ara öğünleriniz arası 2-3 saat olsun. Maksimum 4 saat enerji almadan kalmalısınız. Yemek yedikten sonra 4. saatte sindirim tamamlanır ve vücudumuzda metabolik havuz dediğimiz enerji havuzuna enerji akışı durur. Ancak metabolik havuzdan enerji kullanımı devam eder, enerji ihtiyacı buradan sağlanır. Sağlıklı, dengeli, yeterli ve düzenli beslenirseniz metabolik havuzunuza enerji akımını sürekli ve kaliteli sağlamış olursunuz. Böylece metabolizmanız maksimum düzeyde çalışabilir. İşle sürekli bir şeyler yiyip zayıf kalanların sırrı bunda gizlidir.

ÇOK SU İÇEN ÇOK KİLO VERİR

Gün içinde sürekli su için çünkü su, midemizi doldurarak kısa süreli tokluk oluşturmakta etkilidir. Ayrıca yeterli su alımı, kan ve lenf dolaşımını sağladığı için daha dinç ve enerjik olmanızı sağlar. Ne kadar çok ve sürekli su içerseniz kilo vermeniz o kadar kolay, fazladan kilo almanız da o kadar zor olur.


TAZE SEBZE MUTLAKA OLMALI

Sabah, öğlen ve akşam ana öğünlerinizde taze sebze veya taze meyve mutlaka olsun. Böylece ana öğünlerde metabolizmanızı güçlendirici enzim ve taze vitamin almış olursunuz. Mevsiminde tüketilen taze sebze ve meyveler vücudumuzun iklime uyumunu sağlar. Aynı zamanda sağlıklı beslenme enerjimizi yükseltir. Her şeyden önemlisi yemeğinizi yavaş yiyin ve iyi çiğneyin, amacınız lezzete odaklanmak olsun.

Diyetisyen Nil Şahin GürhanYazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Izgara yaparken etinizin kömür ateşine direkt temasını engelleyin. Kömür ateşi ile et arasında 15-20 santimetre uzaklık olmasına özen gösterin.
Nil Diyete Sor

Uzmanına Sor

 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz OlsunNilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.