Sağlıklı Sosyaller  

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı

Anasayfa > Hizmetlerimiz > Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı
KADINLARA ÖZEL BESLENME DANIŞMANLIĞI

Kadınlara Özel Beslenme Danışmanlığı

Kadınlık yolculuğunda sağlığın korunması ve geliştirilmesi için sağlıklı beslenme son derece önemlidir. Kadınlar yaşam süreci boyunca birçok farklı fizyolojik durum yaşarlar ve bu olgular beslenme durumlarını etkiler.

Ergenlik, hamilelik ve emzirme süreçlerinden başka beslenmeyi etkileyen durumlar da söz konusudur. Adet öncesi sendromları, menapoz dönemi ve polikistik over sendromu gibi durumlar kadınların vücut kompozisyonlarını, iştahlarını, vücut ağırlıklarını ve yaşam koşullarını oldukça etkiler.

Adet öncesi sendromu aşırı şişkinlik hissi, ödem, tatlı krizleri, meme hassasiyeti, baş ağrıları ve yoğun stres ile karakterize, adet döneminden yaklaşık bir hafta önce başlayan ve adet başladıktan 3–4 gün sonra biten problemlerdir. Bazı kadınlarda adet öncesi dönemde bir sıkıntı yaşanmazken, bazı kadınlar her adet dönemi öncesi bu problemlerle uğraşmak zorunda kalırlar. Adet öncesi sendromuna, sağlıklı bir beslenme programı ile savaş açılabilir. 

Menapoz, kadınların en çok sıkıntı çektikleri dönemlerden biridir. Hormonal değişmelerin etkisi ile bel çevresinde kalınlaşmaya, vücut yağ dokusu miktarının artmasına sebep olur. Kilo artışı ve kemiklerden kalsiyum çekilmesi nedeniyle oluşabilecek osteoporoz problemi genel sağlığı bozar ve yaşam kalitesini düşürür. Bu dönemdeki kadın, bir beslenme ve diyet uzmanı tarafından birebir görüşmeler sonucunda hazırlanmış bir beslenme programı takip edilmelidir. Böylelikle menapoza bağlı sağlık riskleri en aza indirilmiş olur.

Polikistik over sendromu son dönemde daha da yaygınlaşmış bir sağlık sorunudur. Vücut kilo almaya eğilimlidir. Bunun yanı sıra kan şekerinde dengesizlikler, cilt problemleri, şişkinlik, adet düzensizliği ve kan lipid profilinde değişiklikler yaşanır. Polikistik over sendromlu kadınlar, yoğun açlık hissi ve iştah nedeni ile aşırı beslenmeye eğilim gösterir. Yaşam kalitesinin arttırılması, kan şekerinin dengelenmesi, kilo kontolü ve sağlık risklerinin en aza indirilmesi için polikistik over sendromlu kişi mutlaka bir beslenme ve diyet uzmanı ile görüşmeli ve birebir görüşmeler sonucunda hazırlanacak sağlıklı beslenme programını uygulamalıdır.

Nil Diyet olarak amacımız; kadınlık yolculuğu boyunca kadınların sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine katkıda bulunmak, oluşabilecek sağlık sorunlarını en aza indirmek ve buna bağlı olarak yaşam kalitesini arttırıp ve yaşam boyu etkin kilo yönetimi sağlamaktır.

Diyetisyen Nil Şahin Gürhan

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Beslenme Eğitimi Seminerleri
Bireysel Beslenme Danışmanlığı
Çocuk Beslenmesi Danışmanlığı
Diyabette Beslenme Danışmanlığı
Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı
Ergenlik Döneminde Beslenme Danışmanlığı
Hamilelik Döneminde Beslenme Danışmanlığı
Kanserde Beslenme Danışmanlığı
Kardiyovasküler Sağlık İçin Beslenme Danışmanlığı
Kemik ve Eklem Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı
Kilo Yönetimi
Kurumsal Beslenme Danışmanlığı
Metabolik Sendromda Beslenme Danışmanlığı
Sindirim Sistemi Hastalıklarında Beslenme Danışmanlığı
Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı
Yaşlılık Döneminde Beslenme Danışmanlığı
Yeme Bozuklukları Beslenme DanışmanlığıHizmetlerimiz


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.