Sağlıklı Sosyaller  

 Diyet Hurafelerine İnanmayın

Anasayfa > Makaleler >  Diyet Hurafelerine İnanmayın

Fazla kilolarınızdan kurtulurken sağlığınızı korumak ve geliştirmek istiyorsanız, doğru ve bilimsel kaynaklardan yardım almalı, diyet hurafelerine kanmamalı sağlığınızı ve yaşam enerjinizi tehlikeye atmamalısınız. 
 
Bir takım diyet hurafeleri

  • Akşam 18:00 veya 19:00’dan sonra bir şey yememek. (Önemli olan bütün gün kendi hayat düzeninize ve kendi saatlerinize göre sağlıklı beslenmek)
  • Yemekten sonra meyve yememek, alkole dönüşür, kilo aldırır korkusu. (Yemeğin üzerine meyve yemek hem yiyeceklerin besin kalitesini arttırır, hem de şeker dengesini sağlar, hem de tatlı ihtiyacınızı giderir.)
  • Ne kadar az yersem o kadar çok kilo veririm inancı ile açlık sınırında yaşamak. Çok düşük kalorili diyetleri uygulamak (Yetersiz enerji alımı metabolizmamızın yavaşlanmasına neden olur.)
  • Yemekle birlikte su içmekten kaçınmak; mideniz genişler kilo alırım korkusu ( suyu ne zaman isterseniz o zaman içebilirsiniz, önemli olan günde 2- 3 litre suyu tamamlayabilmek)
  • Sabah aç karına sirkeli su içmek ( sabah aç karnına içeceğiniz asit oranı yüksek bu içecek, zaten asit seviyesi bu saatlerde yüksek olan mide sağlığınızı bozabilir, fazla yağlarınıza iyi kötü hiç bir etkisi olmaz.)
  • Bir gün abartılı yemek, sonraki gün ceza olarak aç kalmak, hiç bir şey yememek. ( Fazla kaçırdığınızın ertesi gün en etkili çözüm; sağlıklı ve dengeli zayıflama diyetinizi uygulamak, bol hareket etmek ve bol su içmek olmalıdır.)
  • Kilo verirken spor yaparsam yağların kaslara dönüşeceği korkusuyla hareketsiz yaşamak. ( Kilo verirken sağlık durumunuz ve fazla kilonuzun izin verdiği ölçüde vücudunuzu zorlamadan bir aktivite yapmalısınız. Kilonuz azaldıkça, hareketleriniz kolaylaşır, daha yoğun egzersizler yapabilirsiniz.)
  • Mucizelere inanmak, Mucize beklentileri ile yiyecekler ve destek ürünleri kullanmak ( Hiç bir yiyecek veya ilaç size tek başına kilo verdirmez. Fazla kilolarınızı siz yakabilirsiniz. Bunun için her gün eksi enerji dengesi oluşturacak şekilde sağlıklı beslenmeli ve hareketli yaşamalısınız.)
 
.... her zaman farklı ve yeni hurafeler üretilir. Siz siz olun bilimden sapmayın.
 Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.