Sağlıklı Sosyaller  

Dilek ERDEM Nil Diyet Röportajı

Anasayfa > Makaleler > Dilek ERDEM Nil Diyet Röportajı
NİL DİYET:Bankacı Dilek Erdem, diyetisyen Nil Şahin Gürhan'ın yardımıyla tam 45 kilo verdi...
Bize kendinizden kısaca söz eder misiniz?
DİLEK ERDEM:Adım Dilek, 36 yaşındayım. 13 yıllık bir bankacılık hayatından sonra şuan evde 10 aylık kızımla anne olmanın tadını çıkarıyorum.

NİL DİYET:Ne zaman kilo almaya başladınız?
DİLEK ERDEM:Kendimi bildim bileli ve hatta bilmediğim zamanlarda yani neredeyse doğduğumdan beri kilo problemi yaşıyorum. Yaşıyordum da diyebilirim ta ki 2002 yılında Nil Hanımla tanışana kadar (Nil Hanımla ilk randevuda alınan ölçülerim bol 1.75 kilo 103 )

NİL DİYET:Bu dönemde yaşadıklarınızı özetler misiniz? Aile, arkadaşlar, sevgili, vs... sosyal hayatınız ve psikolojiniz nasıldı?
DİLEK ERDEM:Kilolu olmak sosyal hayatımı oldukça etkiledi ve birçok eksiyi beraberinde getirdi. Yaşadığım tüm olumsuzlukları kilolu olmama bağladım. Kendime güven problemi yaşadım. Giyimim ve yaşam tarzım beni yansıtmadı hiç. Her zaman bedenime

NİL DİYET:Daha önce diyet yaptınız mı?
DİLEK ERDEM:Birçok rejim uyguladım. Profesyonel bir yardım almadan kilo verdimde ama sonra fazlasıyla aldım. Çok rejim yaptım sayısını bile hatırlamıyorum.

NİL DİYET:Sizi zayıflamaya iten neden ne oldu?
DİLEK ERDEM:Hep kilolu olmak ve hala kilo alıyor olmak. Bünyem maalesef buna çok yatkın ama tartıda 100'ü görünce ki bu ilk kez gördüğüm üç haneli rakam (daha önce hiç 103 kilo olmamıştım) bu duruma bir son vermem gerektiğini bir kez daha hatırlattı bana. Aslında benim problemim kilo verememek de değildi verdiğim kiloyu fazlasıyla geri almaktı. Yani koruyamamaktı. Nil Hanım'ın daha önceki başarılarını duymuştum. Ama en etkili olanı aynı şubede çalıştığım bir arkadaşımın kendisinden profesyonel yardım almasıydı. O yiyordu benim yaptığım diyetlerin aksine ve her geçen gün zayıflıyordu. Bunu görmek beni çok etkiledi. Denemeliydim.

NİL DİYET:
Diyete başladığınızda ne hissettiniz?
DİLEK ERDEM:İlk birkaç hafta biraz zorlandım tabii ki. İnsan alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyor, ama gördüğüm bir gerçek vardı, o yüzden sabırlı davranmayı tercih ettim. Denemeliydim en azından... Aslında tabii ki kendimi hiç zayıf hayal etmemiştim. Verilen her kilo bana en büyük desteği sağlayan Nil Hanım ve ekibine teşekkür ederim. Size inanan güvenen birileri olmalı... Hepsine sonsuz teşekkürler...

NİL DİYET:Bu süre içerisinde egzersiz yaptınız mı, yaptınızsa neler?
DİLEK ERDEM:Maalesef egzersiz yapamadım. Çalışma tempom buna pek olanak vermedi. Bazen sadece hafta sonları kısa süreli yürüyüşler oldu ama hepsi bu.

NİL DİYET:Diyet süresince yaşadığınız zorluklardan söz eder misiniz?
DİLEK ERDEM:Diyet yaptığım süre boyunca ilk birkaç haftanın dışında pek bir zorluk yaşamadım.

NİL DİYET:Kilo ermeye başladığınızda ne hissettiniz?
DİLEK ERDEM:Sanılanın aksine kilolu insanlar mutlu olmuyor. en azından ben öyleydim. Verdiğim kiloyla paralel yaşam tarzım, zevklerim (ki alışveriş yapmak en büyük zevkim oldu) hayata bakışım tamamıyla olumlu yönde değişti.

NİL DİYET:İdeal kilonuza erişmeniz ne kadar süre aldı?
DİLEK ERDEM:Yaklaşık 1 yılımı aldı ama buna değdi tam 45 kilo verdim...

NİL DİYET:Hala diyet programına devam ediyor musunuz?
DİLEK ERDEM:Diyet olarak görmüyorum yeme tarzı yaşam biçimi olarak görüyorum.

NİL DİYET:İdeal kilonuza ulaştıktan sonra yeni bir beslenme planı mı uyguluyorsunuz, yoksa diyete başlamadan önceki yeme alışkanlıklarınız devam mı ediyor?
DİLEK ERDEM:Aslına bakılırsa diyet programları doğru kişilerce size empoze edilirse bu sağlıklı yaşam tarzınız oluyor bu yüzden diyet bitsede, eski yeme alışkanlıklarınıza zaten geri dönmek istemiyorsunuz. Bu yüzdendir ki diyet boyunca ya hiç yemediğiniz ya da azami olarak dikkat ederek tükettiğiniz besinleri diyet bitsede almaktan kaçınıyorsunuz. Sağlıklı bir hayat sürebilmek adına.

45 Kilo vererek formuna dönen danışanımız Dilek Erdem sizler için yanıtladı!

NİL DİYET: Merhaba Dilek hanım,hoş geldiniz… Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

NİL DİYET: Nil Diyet’e ilk ne zaman ve neden başvurdunuz?
DİLEK ERDEM:Çocukluğumdan itibaren taşıdığım fazla kilolarımdan dolayı 2002 yılında Diyetisyen Nil Şahin Gürhan’a başvurdum.

NİL DİYET: Nil Diyet’e gelmeden önce beslenme alışkanlıklarınız nasıldı? Öğün düzeniniz, sevdiğiniz ve sevmediğiniz besinlerden bahseder misiniz?
DİLEK ERDEM:Belli bir öğün düzenim yoktu.Sabahları kahvaltı etmezdim,öğlen de çok iyi beslenmezdim.Sadece akşamları yerdim ve abur cubura fazlasıyla meraklıydım,sebze ve meyve yerine tatlı ve hamur işlerini çok severdim.

NİL DİYET: Nil Diyet’te programa başladıktan sonra hayatınızda ve beslenme tarzınızda neler değişti? Nil Diyet’in sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam ile ilgili size kazandırdıkları nelerdir?
DİLEK ERDEM:Diyetisyen Nil hanım öncelikle hayatıma düzenli yemek yeme alışkanlığı kazandırdı, sebze ve meyve yemeye başladım.Daha önceki beslenme alışkanlığımın tam tersini benimsedim diye bilirim.Tercihlerimi sağlıklı besinlerden yana kullanmayı öğrendim.

NİL DİYET: Günlük hareketinizi ve fiziksel aktivite düzeyinizi Nil Diyet’ten önce ve Nil Diyet’ten sonra olarak değerlendirebilir misiniz?
DİLEK ERDEM:Aslında sadece yürüyüş yapabiliyorum fakat daha önceden bunu bile yapmadığımı düşünürsem bu kadarı bile benim için bir artı sayılır.

NİL DİYET: Yoğun iş temponuz içerisinde beslenme düzeninizle ilgili karşılaştığınız zorluklar nelerdir? Bu zorlukları nasıl aşıyorsunuz?
DİLEK ERDEM:Ben zorluk yaşamadım çünkü bulunduğum çevrede istediğim tarz gısaları yeme şansım vardı. Bunun dışında diyet listeme ikame eden yiyecekler olduğu için hiç problem yaşamadım.

NİL DİYET: Nil Diyet sayesinde kazandığınız ve sizin için vazgeçilmezler arasına giren 3 alışkanlığınızı bizimle paylaşır mısınız?
DİLEK ERDEM: Meyve, sebze tüketimim – Süt,yoğurt tüketimi fazlasıyla arttı ve artık daha sağlıklı besinlerle besleniyorum.

NİL DİYET:Sizce Nil Diyet’i diğer diyet merkezlerinden ayıran özellikler nelerdir?
DİLEK ERDEM:Güvenilir olması!

NİL DİYET: Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?
DİLEK ERDEM: Her zaman güler yüzlü,samimi,güven veren ve motive eden,örnek alınması gereken bir diyetisyen ve kişi…

NİL DİYET: Nil Diyet’i çevrenizdekilere önerir misiniz? Neden?
DİLEK ERDEM:Herkese öneriyorum,kilo sorunu olanların diyet yapabilmek ve sağlıklı beslenmek adına alabilecekleri en doğru karar olur.

NİL DİYET: Site ziyaretçilerimize sağlıklı beslenme ile ilgili neler önerirsiniz?
DİLEK ERDEM:Sağlıklı beslenmek,doğal olan şeylerden yeterince yemektir diyenilirim.

NİL DİYET:Eklemek istedikleriniz var mı?
DİLEK ERDEM:Teşekkür ederim :)

NİL DİYET: Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ediyoruz. Yüksek yaşam kalitesi olan sağlıklı ve keyifli bir yaşam diliyoruz. İnsanın yediklerinin bir toplamı olduğunu aklınızdan çıkarmadan yaşamınız süresince sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz dileğiyle…Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.