Sağlıklı Sosyaller  

Fatma GÜLEN Nil Diyet Röportajı

Anasayfa > Makaleler > Fatma GÜLEN Nil Diyet Röportajı
NİL DİYET: Fatma hanım hoş geldiniz. Bizimle bu keyifli sohbeti yapmayı kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kendinizden biraz bahseder misiniz?
FATMA GÜLEN:
Ben ilk okul çağından beri kilo ile mücadele ediyorum.Yani kendimi bildim bileli bu savaş… hareketsiz bir yaşam arzı da bu sorunun üstüne eklenince ortaya vahim sonuçlar çıkabiliyor.

NİL DİYET: Nil Diyet’e ilk gelme sebebiniz ne idi? Ve Nil Diyet ile ilk tanışmanızda neler düşündünüz?
FATMA GÜLEN:
Nişanlanmam çok etkili oldu çünkü nişan için istediğim gibi bir kıyafet bulamamıştım.
Nil diyet çok disiplinli ve işinde çok ciddi bir kurum.Doğrusunu isteseniz beni cezbeden ve devam etmemi sağlayan da bu oldu.

NİL DİYET: Neden Nil Diyet’i tercih ettiniz?
FATMA GÜLEN:
İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda bir tavsiye sitesinde bulduğum yorumlar etkileyici oldu.

NİL DİYET: Nil Diyet’e gelmeden önce ve sonra beslenme alışkanlıklarınızda neler değişti? Nil Diyet size sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konusunda neler öğretti?
FATMA GÜLEN: Önceden uzun süreli açlıklar ve çok ağır yemekler hayatımdayken Nil diyetten sonra tam tersi olarak sık öğünler ve ölçülü porsiyonlar hayatıma girdi.

NİL DİYET: En sevdiğiniz besinler nelerdir? Nil Diyet’te uyguladığınız programda beslenmenizde bu besinlere yer verebiliyor musunuz?
FATMA GÜLEN:Ekmek tarzı tahıllı gıdalar en sevdiğim besinlerdir. Diyetisyen Nil hanım listelerimde bu tür sevdiğim yiyeceklere daha fazla yer verdi ve ben bundan çok memnunum.

NİL DİYET: Nil Diyet ile ilk tanıştığınızda kaç kilo idiniz? Geçen sürede kaç kilo kaybettiniz? Nil Diyet yaşama farklı bir yönden bakmanıza yardımcı oldu mu? Fazla kilolarınızdan kurtuldukça neler hissediyorsunuz?
FATMA GÜLEN:İlk başladığımda 82.3 kg.idim 13 hafta geçti ve şu an 74.2 kg.ım bu değişimle birlikte artık kıyafet seçerken 44 bedene bakmama gerek kalmıyor.Hani şu babaanne modellerinin olduğu, genç ve spor tarzla alakası olmayanlar:)

NİL DİYET: Sizce Nil Diyet’i diğer diyet merkezlerinden ayıran temel farklılıklar nelerdir?
FATMA GÜLEN: Nil diyet sadece bir diyet merkezi değil,düzenli beslenmenin yaşam tarzımız olmasını sağlayan bir merkez.

NİL DİYET: Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN hakkında neler düşünüyorsunuz?
FATMA GÜLEN:İşinde çok titiz,düzenli ve bir o kadarda içten bir insan.

NİL DİYET: Sizce sağlıklı beslenme ne anlama geliyor?
FATMA GÜLEN: Yaşam, enerji, hareket ve hayatı anlamak,çükü sağlıksız beslenmede kişi geçici bir süre lezzet alsa da vicdan azabı ve alınan kilolar yüzünden moral bozukluğu ve neşesiz bir yaşamla karşı karşıya kalıyor bir süre sonra.

NİL DİYET: Nil Diyet’in kazanmanıza yardımcı olduğu 3 yararlı alışkanlığı bizimle paylaşır mısınız?
FATMA GÜLEN: • Yürüyüş – düzenli spor • Aç kalmama • Her gıdadan düzenli tüketme

NİL DİYET: Kilo sorunu olan kişilere önerileriniz nelerdir?
FATMA GÜLEN: Bu sorunla yüzleşmeleri ve ertelememeleri gerekiyor.

NİL DİYET: Site ziyaretçilerimize bir mesajınız var mı?
FATMA GÜLEN: Tek mesajım gelin ve kendiniz birebir görün sadece görmek için bile gelseler garanti veriyorum ki fikirleri değişir.

NİL DİYET: Eklemek istedikleriniz var mı?
FATMA GÜLEN: Hayatın gerçeklerini görmemde bana yardımcı olduğu için Nil diyet e ve diyetisyen Nil hanıma teşekkür ederim.

NİL DİYET: Bu keyifli sohbet için çok teşekkür ediyoruz. İnsanın yediklerinin bir toplamı olduğunu aklınızdan çıkarmadan yaşamınız süresince sağlıklı beslenmeye devam etmeniz dileği ile…Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.