Sağlıklı Sosyaller  

Esra AKKAYA Nil Diyet Röportajı

Anasayfa > Makaleler > Esra AKKAYA Nil Diyet Röportajı
NİL DİYET:Merhabalar Esra Hanım, hoş geldiniz… Bizlere vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Kendinizden bizlere biraz bahsedebilir misiniz?
ESRA AKKAYA:1970 İstanbul doğumluyum. 1993 Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezunum. 20 yıldır oyunculuk yapıyorum ve 5 yıl önce Sihirli Anahtar adlı oyunculuk ajansımı kurdum.

NİL DİYET:Nil Diyet’e gelme kararını ilk ne zaman, nasıl ve neden verdiniz?
ESRA AKKAYA:3 yıl önce Bir Dilim Aşk adlı tv dizisinde oynarken kilomdan hiç mutlu değildim. Yıllarca farklı diyetler denemiş olmama rağmen sürekli kilo alıyor, veriyor ama geri alıyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle Nil Hanımla tanıştım ve hayatım değişti.

NİL DİYET:Nil Diyet’e gelmeden önce beslenme alışkanlıklarınız nasıldı? Bu gün dönüp geriye baktığınızda o günlerde sağlıklı beslendiğinizi düşünüyor musunuz?
ESRA AKKAYA:Sağlıklı beslenmiyordum ama Moda ve Kalamış civarındaki bütün pastanelerin en iyi müşterisiydim. Şimdi üzgün olmalılar çünkü artık karbonhidrat ağırlıklı beslenmiyorum.

NİL DİYET:Nil Diyet’teki uygulamaları birde sizin bakış açınızdan dinlesek? Sizce Nil Diyet’i diğer diyet merkezlerinden ayıran temel farklar neler?
ESRA AKKAYA:Sadece kilo verdiğimi değil hayat kalitemin arttığını ve bedenim vücudumun dengesini bulduğunu fark ediyorum artık sürekli kilo alıp vermiyorum ve kendimi çok daha enerjik hissediyorum.

NİL DİYET:Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN ile ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?
ESRA AKKAYA:Nil Hanım’ın kontrolü altında olduğum sürece kendimi ehil ellerde hissediyorum. Profesyonelliğine ve aynı zamanda dostluğuna her zaman ihtiyaç duyarım. Kilo almasam da hayatımda olması yaşam kalitemi yükseltiyor.

NİL DİYET:Nil Diyet’e gelmeden önce ve Nil Diyet’e geldikten sonra olarak hayatınızı ikiye ayırsak arada ne gibi farklılıklar olduğunu söyleyebilir misiniz?
ESRA AKKAYA:Beslenmenin karın doyurmak değil kendine iyi bakmak olduğunu anladım. Ve kilo vermenin de işkencesiz hatta keyifli yolları olduğunu öğrendim.

NİL DİYET:Günlük yaşantınızda ve iş temponuzda beslenme ile ilgili karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Nil Diyet’in size kattıkları ile bu problemleri aşabildiniz mi?
ESRA AKKAYA:Günlük tempoda sık sık yemek çok kolay olmasa da bir avuç fındık ya da bir bardak sütün ara öğün olarak değerini anladıktan sonra bu sorunum ortadan kalktı.

NİL DİYET:Hayranlarınızla en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz besinleri, sevdiğiniz içecekleri ve vazgeçemeyeceğiniz yiyecekleri paylaşabilir misiniz?
ESRA AKKAYA:Karbonhidrata olan tutkum devam ediyor. Diyette de olsam arada bir bir parça börekten vazgeçemem. Diyet kola alışkanlığımı tamamen kaldırdım. Zaten sevdiğim meyve ve kuruyemiş hayatımda eskisinden daha fazla yer tutuyor. Kırmızı et yemiyordum, hala da yemiyorum, eksikliğini de hiç hissetmedim.

NİL DİYET:Nil Diyet’i sizi seven ve seyredenlere öneriyor musunuz?
ESRA AKKAYA:Sadece önermiyorum, beslenme konusunda bilgilenmemizin şart olduğunu düşünüyorum. Ve bence Nil hanımdan daha iyisi yok.

NİL DİYET:Günlük yaşantınızda ne kadar hareketlisiniz? Hangi spor türlerinden hoşlanıyorsunuz? Günlük hareketliliğinizi arttırmak adına neler yapıyorsunuz?
ESRA AKKAYA:Mesleğim nedeniyle hareketli bir tempom var ve tek sevdiğim spor pilates.

NİL DİYET:Site ziyaretçilerimize sağlıklı beslenme ile ilgili neler önerirsiniz?
ESRA AKKAYA:Bu önerileri Nil Hanım’dan almalarını şiddetle tavsiye ederim.

NİL DİYET:Sizi ekranlarda hep mutlu ve güler yüzlü görmeye alışkınız. Bu mutluluğun sırrını bizimle de paylaşır mısınız?
ESRA AKKAYA:Mutlu olmak biraz karar vermekle ilgilidir. Niye depresif olmak isteyeyim ki? Hayat enerjimizi yükseltmek elimizde. Hayatı olumlu algılamaya ve etrafıma da o enerjiyi yaymaya çalışırım.

NİL DİYET:Sizi sevenlere iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?
ESRA AKKAYA:Bedeninize iyi bakın çünkü tek sahip olduğumuz şey o.

NİL DİYET:Gelecekte sizi izleme şansı bulacağımız projeleriniz var mı?
ESRA AKKAYA:Daha çok Sihirli Anahtar’ın yeni alanlara açılmasıyla ilgili çalışmalarım var. Oyuncu olarak tiyatro dışında çok isteyeceğim bir proje olmadığı sürece çalışmayı düşünmüyorum.

NİL DİYET:Bize vakit ayırdığınız için tekrar çok teşekkür ediyoruz. Yüksek yaşam kalitesi olan sağlıklı ve keyifli bir yaşam diliyoruz. İnsanın yediklerinin bir toplamı olduğunu aklınızdan çıkarmadan yaşamınız süresince sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz dileğiyle…
ESRA AKKAYA:Ben de size çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.