Sağlıklı Sosyaller  

Zeynep KONAN Nil Diyet Röportajı

Anasayfa > Makaleler > Zeynep KONAN Nil Diyet Röportajı
NİL DİYET: Hoş geldiniz Zeynep Hanım. İş  temponuz arasında bizimle sohbet etmeye vakit ayırmış olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Kendinizden, yaşantınızdan ve iş temponuzdan biraz bahseder misiniz?
ZEYNEP KONAN:Oyuncu ve sunucuyum, en son izleyiciler beni Binbir Gece dizisinde Halka İlişkiler Müdürü Zeynep rolünde izlediler. Genelde yoğun ve düzensiz bir iş tempom vardır. Televizyon sektöründe mesai saati kavramı yoktur, bazen sabahlara kadar çalışmanız gerekebilir, ama buna rağmen mümkün olduğunca kendime vakit ayırmaya çalışıyorum.

NİL DİYET:Uzun zamandır bir Nil Diyet müdavimisiniz. Sizi Nil Diyet’e getiren sebep neydi?
ZEYNEP KONAN:Nil Diyet’e önce annem başladı, kendisi uzun zamandır romatoit artrit hastası ve kortizon kullanıyor. Sağlığıyla ilgili çok hassas olduğu için kilo verirken onun bağışıklık sistemini bozmayacak bir diyet programı gerekiyordu. Nil Diyet’e bu konuda çok güvendiğimizden annem başladı. Bu dönemde de ben çok sağlıksız besleniyordum ve bunun sonucunda kilo almıştım. Kendi başıma yanlış zayıflama yöntemleri uygulamaktan çok yorulmuştum ve beni yıpratmaya başlamıştı. Annemden dolayı da Nil Diyet’in başarısını gördüm ve ben de başladım.

NİL DİYET: Nil Diyet’e gelmeden önce beslenme tarzınız ve beslenme düzeniniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
ZEYNEP KONAN:Bu diyet programına katılmadan önce son derece düzensiz besleniyordum. Günde iki öğün yiyordum aralarda genelde açlığımı bastırmak için birşeyler atıştırıyordum. Kendimce az yediğimi zannediyordum ama kilo almaya başlayınca bazı şeyleri yanlış yaptığımı anladım.

NİL DİYET: Nil Diyet’e geldikten sonra hayatınızda neler değişti?
ZEYNEP KONAN:Artık öğün kaçırmamaya özen gösteriyorum. Nil Diyet’le zayıflayabilmek için düzgün beslenmek gerektiğini, günde 3 ana öğün 3 de ara öğün yemek gerektiğini anladım.

NİL DİYET: Çok yoğun bir tempoda çalıştığınızı biliyoruz. Bu temponun beslenme açısından size olan dezavantajları nelerdir? Nil Diyet’te bu dezavantajları avantaja çevirmeyi başardınız mı? Nasıl?
ZEYNEP KONAN:Yoğun çalıştığınız zaman ya bir şey yiyemiyorsunuz sonra çok acıkıp bir anda her şeye saldırıyorsunuz, ya da devamlı ufak ufak abur cubur atıştırıyorsunuz. Ben çalışırken genelde etrafta gezinen çikolata, kurabiye gibi şeyleri yememeye çalışırım. Mutlaka öğünümü geçirmemeye çalışırım. Eğer sağlıklı yemek istiyorsanız dışarda bile olsanız mutlaka bir çözümü vardır, mesela yanımda her zaman meyve, kuruyemiş ya da kuru meyve bulunur. Eğer dışarda yemek yemem gerekiyorsa ızgara et ya da salata tercih ediyorum.

NİL DİYET: Nil Diyet’e gelince hangi beslenme davranışlarınızın yanlış olduğunu fark ettiniz? Bu alışkanlıkları değiştirmeyi başarabildiniz mi?
ZEYNEP KONAN:Daha önce öğlen ve akşam yemeklerini birleştirip yerdim fakat Nil Diyet’e gelince bunun ne kadar yanlış olduğunu anladım. Ayrıca öğünlerimi dengeli yemiyordum, protein ve karbonhidrat dengesini kuramıyordum, meyve yemiyordum. Dolayısıyla geceleri çok acıkıyordum ve mutlaka birşeyler atıştırıyordum. Şu an için bütün öğünlerimi aksatmadan yiyorum, bu sayede sadece kilo vermekle kalmadım aynı zamanda kendimi çok daha zinde ve hafif hissediyorum.

NİL DİYET: Nil Diyet’i sizi seven ve seyredenlere önerir misiniz? Neden?
ZEYNEP KONAN:Nil Diyet’i pek çok arkadaşıma önerdim zaten. Ayrıca annem de Nil Diyet’le zayıflıyor, hatta uzun zamandır kortizon kullanmasına rağmen Nil Diyet’in dengeli ve sağlıklı sistemiyle son zamanlarda aldığı kilolarından rahatlıkla kurtuluyor, üstelik sağlığı da zarar görmüyor. Nil Diyet’le zayıflarken kendinizi halsiz hissetmiyorsunuz. Gündelik hayata çok rahat adapte edildiği için kendinizi rejim baskısı altına almıyorsunuz.

NİL DİYET: Sizce Nil Diyet’i diğer diyet merkezlerinden ayıran özellikler nelerdir?
ZEYNEP KONAN:Burada sağlıklı bir şekilde zayıflıyorsunuz, dolayısıyla verdiğiniz kilo kalıcı oluyor.

NİL DİYET: Site ziyaretçilerimize sağlıklı beslenme ile ilgili neler önerirsiniz?
ZEYNEP KONAN:Kesinlikle öğün atlamasınlar, çok yoğun bir tempoda çalışıyor olsalar bile yanlarında her zaman ara öğünleri bulunsun. Mümkün olduğunca yağlı besinlerden uzak dursunlar ve bol su içsinler.

NİL DİYET: Sizi sevenlere iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?
ZEYNEP KONAN:Herkese sağlıklı ve zinde günler dilerim.

NİL DİYET: Gelecekteki projelerinizi bizimle paylaşır mısınız?
ZEYNEP KONAN:Yönetmenliğini Mehmet Güreli’nin yapacağı “Selma ve Gölgesi” isimle filmde oynayacağım, kasım sonu gibi çekimleri başlayacak.

NİL DİYET: Eklemek istedikleriniz var mı?
ZEYNEP KONAN:Beni sıkıntıya sokmadan ve psikolojik olarak baskı altına almadan fazlalıklarımdan kurtulmamı sağlayan Nil Diyet’e çok teşekkür ederim.

NİL DİYET: Bizlere vakit ayırdığınız için tekrar çok teşekkür ediyoruz. Yüksek yaşam kalitesi olan sağlıklı ve keyifli bir yaşam diliyoruz. İnsanın yediklerinin bir toplamı olduğunu aklınızdan çıkarmadan yaşamınız süresince sağlıklı beslenmeye devam etmeniz dileklerimizle…Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.