Sağlıklı Sosyaller  

Şahnaz ÇAKIRALP Nil Diyet Röportajı

Anasayfa > Makaleler > Şahnaz ÇAKIRALP Nil Diyet Röportajı
NİL DİYET: Hoş geldiniz Şahnaz Hanım. Yoğun iş temponuz arasında bizlere vakit ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Aydınlatıcı, bilgilendirici ve eğlenceli bir sohbetin bizi beklediğinden eminim. Biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Tiyatro ve sinema oyuncusuyum. Çok yoğun bir tempo ile çalışıyorum.

NİL DİYET: Nil Diyet’e başlamadan önceki beslenme tarzınızdan bahsedebilir misiniz? 
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Aklıma Nil Hanım ile tanıştığım gün geldi. Bana bir gün önce ne yediğimi sormuştu. Bende gündüz saat 11.00’de bir tost yemiştim. Sonra akşam 20.00’de balık ve meze yediğimi anlattım. Aslında gün içerisinde hep az yerim, nasıl kilo alıyorum anlamıyorum dedim. Nil Hanım da bana “e böyle olursa kilo alırsınız tabiî ki” dedi. Ve ne kadar sağlıksız beslendiğimi anlattı bana. Sağlıklı beslenmeyi ben de uygulamaya başladıktan sonra daha iyi anladım.

NİL DİYET: Yoğun çalışma temponuzda beslenme ile ilgili karşılaştığınız sorunlar nelerdir? Bu sorunları nasıl çözümlemeye çalışıyorsunuz?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Öğün saatlerimiz ister istemez her gün değişiyor. Bazen akşama kadar yemek yemeğe bile vaktim olmuyordu. Vakit olsa da öğünü unutup atlayabiliyordum. Ama şimdi nerede olursam olayım bütün öğünleri sanki ilaç içiyormuşum gibi saat atlamadan tüketiyorum.

NİL DİYET: Hiç vazgeçemeyeceğim yiyecek dediğini bir yiyecek var mı? En sık hangi besinleri tüketirsiniz ve hiç tüketmediğiniz bir yiyecek var mı?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Tatlıdan ve çikolatadan vazgeçemem. Ama canım artık çok fazla tatlı istemiyor. Tatlıyı görünce özenmiyorum. Bu benim için büyük bir değişim.

NİL DİYET: Su ve içecek tüketiminiz ne durumda?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Eskiden günde 1 bardak su içerdim. Şu anda günde 2,5–3 litre su içmeye başladım.

NİL DİYET: Nil Diyet Merkezi’nde danışmanlık hizmeti aldığınızdan bu yana yaşantınızda ve beslenme düzeninizde ne gibi değişiklikler gerçekleşti?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Sağlıklı ve düzenli beslenmenin ne kadar önemli ve faydalı olduğunu anladım. Cildim güzelleşti ve eskisi gibi canım her gün tatlı istemiyor.

NİL DİYET: Nil Diyet’i sizi seven ve seyredenlere önerir misiniz? Neden?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Tabi ki öneriyorum. Hatta önerdiğim arkadaşlarım oldu. Her şeyden önce çok disiplinli ve önerilenler yapılamayacak şeyler değil.

NİL DİYET: Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN hakkındaki fikirleriniz neler?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Disiplinli, yardımcı ve inandırıcı olması çok önemli. İyi olacak bunun farkındayım. Ama çekim günlerini düzene sokmak amacı ile kendime güzel bir program yapmam gerekiyor. Günde yarım saat yürüyüş bile inanılmaz fark ettiriyor.

NİL DİYET: Çekimler olduğunda beslenme düzeninizi nasıl ayarlıyorsunuz? Gece geç saatlere kadar çalıştığınız günlerde, gala gecelerinde, yemek yenmesi gereken çekimlerde nelere dikkat ediyorsunuz?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Nil Hanım ile birlikte o kadar güzel bir program yaptık ki, nerede olduğumun hiçbir önemi yok.

NİL DİYET: Spor faaliyetlerinde bulunuyor musunuz?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Ne yazık ki hayır. Aslında yapmam gerekli. Nil Hanım daha çok memnun olacak. Ve benim içinde çok yararlı olur.

NİL DİYET: Site ziyaretçilerimizde sağlıklı beslenme ile ilgili neler önerirsiniz?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Vakit kaybetmeden hemen başlasınlar. Tüm değişimi fiziksel ve ruhsal olarak hissedecekler.

NİL DİYET: Sitemizdeki kadın ziyaretçilerimizle birkaç güzellik sırrınızı paylaşır mısınız?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Açıkçası özel bir sırrım yok. Sadece makyajımı çok iyi temizlerim. Bir de sağlıklı beslenmeye başlayınca cildim güzelleşmeye başladı. Ve zayıfladıkça kıyafetlerinizin daha çok yakıştığını görüyorsunuz.

NİL DİYET: Gelecekteki projeleriniz neler?
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Hatırla Sevgili adlı dizi devam ediyor. ATV’de yayınlanacak olan “Mahşer” isimli bir diziye başlıyorum. TRT’de de Sardunya Sokağı isimli bir dizide rol almaya başladım. Konuk sanatçıyım.

NİL DİYET: Katıldığınız için çok teşekkür ediyoruz. Yüksek yaşam kalitesi olan sağlıklı ve keyifli bir yaşam diliyoruz. İnsanın yediklerinin bir toplamı olduğunu aklınızdan çıkarmadan yaşamınız süresince sağlıklı beslenmeye devam etmeniz dileklerimizle…
ŞAHNAZ ÇAKIRALP: Çok teşekkür ediyorum.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.