Sağlıklı Sosyaller  

Kış Mevsimine Özel; Detoks Doping Kürü

Anasayfa > Makaleler > Kış Mevsimine Özel; Detoks Doping Kürü
7 gün boyunca her gün uygulayın,
Mevsim değişiklikleri metabolizmamızı direk etkiler . Havaların birden soğuması direncimizi düşürür. Soğuklar bastırdıkça hastalanmak kolay, fazla kilolarımızdan kurtulmak, kilo vermek zor olur.
Soğuk havalarda direncimizi arttıran, gücümüze güç katan 7 detoks + doping etkili yiyeceği 7 gün boyunca düzenli tüketerek, 1 hafta kür yapın. Kış hastalıklarına karşı vücudunuza kalkan oluşturun. Hem hastalanmayın, hem de kilo vermeniz kolay olsun.  

  1. Her sabah kahvaltıya başlamadan önce 1 çay kaşığı polen + bal karışımı için.  Üzerine birer ikişer yudum, ılık ve daha soğuk suyu sırayla içtikten hemen sonra kahvaltıya başlayın.
  • Ilık su sindirim sisteminizi çalıştırsın.
  • Arı poleni zararlı mikroorganizmalara karşı savaşsın. bağışıklık sisteminizi güçlendirsin, kolesterol seviyenizi düşürmeye yardım etsin. İçeriğindeki; protein, vitamin, mineraller, özellikle; A, E,D vitaminlerini ve kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir, çinko ve selenyum mineralleri bonus olsun.
  • Bal hem enerji versin, hem de  antimikrobiyal etkinliği ile sizi mikroplardan korusun, boğazınızı yumuşatsın, öksürüğünüzle savaşsın. Balın içeriğinde bulunan amino asitler, C vitamini, B vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve çinko bonus olsun.
 
  1. Taze zencefil kullanın. Her gün 1 ceviz büyüklüğünde taze zencefili kullanın; Bağışıklık sisteminizi güçlendirsin, lenf sisteminizin temizlenmesine etki ederek, vücudunuzdan toksinlerin atılmasına ve ödem seviyenizin azalmasına yardımcı olsun.
Zencefili her şekilde tüketebilirsiniz; salata soslarınıza ilave edin, yemeklerinizde baharat olarak kullanın, elma ile dilimleyip kaynatın şekersiz komposto yapın. Sütünüze, yoğurdunuza, cacığınıza ilave edin...
Dünya çapında en yaygın kullanılan çeşnilerden biri olan zencefil, bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahip. 2011 yılında Nijerya’da zencefilin bağışıklık güçlendirici etkisi üzerine bir çalışma yapılmış ve en yaygın olan bakterilere karşı zencefilin antibiyotikler kadar etkili olduğu bulunmuştur.
 
  1. Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinde;  taze sebze  ve/veya meyve mutlaka olsun. Canlı aktif enzim  ve vitaminleri yeterli ölçüde almış olun.
Soğuk kış döneminde olmazsa olmaz C vitamini bağışıklık sistemimiz için önemli bir vitamindir. Çiğ sebzelerde bulunan aktif enzimler; zararlı mikroorganizmalara karşı savaşır, metabolizmamızın hızlı ve düzenli çalışmasına katkıda bulunur.
 
  1. Her gün 1 adet taze limon sıkılmış doğal maden suyu için. Limon ilaveli maden suyu hem vücudumuzu temizleyerek savunma mekanizmamızı güçlendirsin, hem de öğlen veya akşam yemeğinde sindirimimizi kolaylaştırsın.
Maden suyu; demir, kalsiyum, magnezyum gibi esansiyel mineralleri içerir ve vücudumuzun elektrolit dengesine katkı sağlar. Metabolik atıkların parçalanmasına ve toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
Limon; Maden suyunu tatlandırır, içimini keyifli hale getirir. İçeriğinde bulunan C vitamini, folik asit, hücre yenileyici, metabolizmanızı hızlandırıcı etki gösterir. Limon ayrıca sindirimi kolaylaştırıcı ve boğaz enfeksiyonlarını iyileştirici etlilere sahiptir.
 
  1. Yulaf ezmesi yiyin.  Her gün en az 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi yemek yeterlidir.  Sabah, öğlen veya akşam öğününün birinde 1 dilim ekmek hakkınızı 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi olarak kullanın.
Yulafın en önemli özelliği; içeriğinde bulunan beta glukan maddesinin bağışık sisteminde önemli görevleri vardır. Beta glukan bağışıklık hücrelerimizin enfeksiyonlu bölgeyi daha kolay saptamasında yardımcıdır. Aynı zamanda bu bölgedeki zararlı mikroorganizmaların daha hızlı ve etkin bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede hastalıklardan korunmamızı ve hızlı iyileşmemizi destekler.Yulaf ayrıca; B vitaminleri, magnezyum, krom ve çinkodan zengindir. İçeriğindeki proteinler sayesinde karaciğeri toksinleri uzaklaştırması için uyarır. Kolesterol seviyelerini düşürücü ve kan şekerini düzenleyici etki gösterir.
Her gün yiyeceğimiz 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi sadece bağışıklık sistemimizi güçlendirmekle kalmaz, kan şekerimizi ve kolesterol seviyelerimizi de dengeler.
 
  1. 1 avuç siyah kuru üzüm + fındık karışımı yiyin.  Ara öğün olarak tüketeceğimiz bu tatlı  aburcubur; uzun aç kalmamızı engellesin, damak tadımıza renk, günümüze keyif, enerjimize enerji katsın.
Siyah kuru üzüm antioksidan özelliği yüksek, sağlıklı enerji kaynağıdır. İçeriğinde bulunan antioksidan özellikli resveratrol vücudumuzda doku onarımına yardımcı olur. Resveratrolün kalp damar sağlığına olan olumlu etkileri üzerinde pek çok çalışma yapılmış ve olumlu sonuçlar görülmüştür. Siyah kuru üzüm aynı zamanda demir, potasyum, magnezyum içeriği ile bağışıklık sistemimizi de destekler.
Fındık + kuru üzüm; Protein, ve sağlıklı yağ asitleri içeren fındık, üzümün içerdiği şekerin, glikozun enerjiye dönüşüm hızını dengeler. Fındık aynı zamanda potasyum, kalsiyum, magnezyum ve E vitamini kaynağıdır. İçeriğinde bulunan zengin yağ asitleri düzenli kan akışı sağlayarak bağışıklık sistemini destekler.
  1. Akşam yemekten sonra, gece yatmaya yakın son öğün olarak; 1 yada yarım su bardağı kadar kefir için.  Kefir içerdiğinde bulunan dengeli enerji, protein, yağ ve karbonhidrat ile sabaha kadar metabolizmanızı çalıştırsın, probiyotikler ile de sindirim sisteminize güçlendirsin,  bağırsak floranızı yenilesin.
Süt gurubu yiyeceklere dahil olan kefirgüçlü bir besindir.Karbonhidrat, yağ ve proteini birlikte içerir. Yapısında bulunan whey proteini beta glukan ve immünoglobulin içeriği ile bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve soğuk algınlığıyla mücadele eder. Aynı zamanda vücudumuzun doğal detoksifikasyon sistemini kuvvetlendirip toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
Bağışıklık sistemimizin büyük bir bölümü bağırsaklarımızda bulunur. Bağırsaklarımızda bağışıklık sistemimizi destekleyen yararlı probiyotik bakteriler yeterli sayıda olması sağlıklı olmamız için gereklidir. Kefir vücudumuza dost olan faydalı bakterileri içeren probiyotik bir besindir. Probiyotik içeren besinlerden tüketmek sağlığımızı korur ve geliştirir.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.