Sağlıklı Sosyaller  

Emzirme Döneminde Kilo Verme Diyeti

Anasayfa > Makaleler > Emzirme Döneminde Kilo Verme Diyeti
Soru: Yeni doğum yaptım bebeğim 6 aylık, doğumda bile bu kadar kilo almadım. Doğumdan sonra 6 kilo aldım emziriyorum diye iştahım çok açıldı. Zayıflamak istiyorum, öncelikle iştahımı nasıl kapatırım?

Cevap: Emzirme döneminizde enerji ihtiyacınız normalden daha fazla olur. Bundan dolayı iştahınızın açık olması normal. Emzirme dönemi boyunca zayıflama diyetleri uygularken direk bir beslenme diyet uzmanının takibine girmelisiniz. İhtiyacınız olan enerjinin dengeli bir şekilde gün içerisine dağılması, sizin ve bebeğiniz için gerekli olan besin ögelerinin tam karşılanması için gereklidir. Öğünleriniz arasındaki sürenin 4 saati geçmemesine dikkat edin, abur cubur atıştırmalıklar yerine sağlıklı ve doğal yiyecekler;  meyve, süt, yoğurt, ceviz, fındık, badem gibi tercih edin. Öğün saatlerinizin düzenli olması da iştahınızın kontrolünde oldukça önemli. Çok su içmeyi ihmal etmeyin.
 Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.