Sağlıklı Sosyaller  

Kişiye Özel Sağlıklı Diyet Ve Sağlıklı Kilo Hedefi

Anasayfa > Makaleler > Kişiye Özel Sağlıklı Diyet Ve Sağlıklı Kilo Hedefi
Soru : 1 64 boyundayım 65 kiloyum 7 kilo vermek istiyorum nasıl bir diyet önerirsiniz
 
Cevap: Kilonuzla boyunuzun oranını göz önüne aldığımızda; BKI ( beden kitle indeksini)= 24.6 oluyor. Sağlıklı BKI değeriniz =20 – 25 arasında olmalı. BKI değerinizin 18.5 ‘un altında olması sağlıksız olur. Bu durumda 58 kg. sizin için sağlıklı sınırlar içinde.
Sağlıklı kilo vermek için öğünlerinizi bir düzene oturtmanız şart.  Mutlaka ara öğünler yapmalı ve 3-4 saatten fazla aç kalmamalısınız. Günlük yeterli miktarda sebze ve meyve tüketmeniz, kaliteli protein almanız gerekli. Bunun yanı sıra düzenli bir egzersiz programı ile diyetinizi desteklemelisiniz.  Günde en az 8- 10 bardak su tüketmeye çalışın. Daha ayrıntılı ve size özel bir diyet programı için, uzman bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.