Sağlıklı Sosyaller  

Gün Geçtikçe Kilo Alıyorum, Çabuk Acıkıyorum, Sürekli Tatlı Krizlerim Oluyor

Anasayfa > Makaleler > Gün Geçtikçe Kilo Alıyorum, Çabuk Acıkıyorum, Sürekli Tatlı Krizlerim Oluyor
Soru  : 94 kiloyum gun gectikce kilo aliyorum cok cabuk acikiyorum surekli tatli krizlerim oluyor cabuk acikiyorum ve o anda mutlaka yemeliym ellerim titriyor .Lutfen bana yardim edin kilo vermek istiuorum. Ucret ne kadar ögrenebilirmiyim.?
Cevap; Çabuk acıkmanız ve tatlı krizleriniz kan şekerinizdeki dalgalanmalardan kaynaklanıyor olabilir. Mutlaka en yakın zamanda dahiliye doktoruna gitmeli, gereken  kan tahlillerinizi yaptırdıktan sonra diyetisyen takibinde diyet yapmalısınız.
Kilo vermek ve tatlı krizlerini engellemek için;   

  • Hayatınıza düzenli bir öğün planı oturtmanız birinci gereklilik.
  • Mutlaka ara öğünler yapmalı, 3 – 4 saatten fazla aç kalmamaya çalışmalısınız. Uzun süre aç kalmanız,  atlamanız kan şekerinizin  aniden düşmesine yol açar ve daha fazla tatlı şeyler yemek istersiniz. Bunun önüne geçmek için mutlaka meyve ve yoğurt gibi besleyici gıdalarla ara öğünlerinizi tamamlayın.
Ana öğünlerinizde; mutlaka diyet lifinden zengin salata ve söğüşlerden bol bol tüketin. Bu sayede daha uzun süre boyunca tok kalırsınız.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.