Sağlıklı Sosyaller  

Diyet Yapıyorum Ama Bir Türlü Başaramıyorum, Az Yemeye Çalıştıkça Daha Fazla Yiyorum.

Anasayfa > Makaleler > Diyet Yapıyorum Ama Bir Türlü Başaramıyorum, Az Yemeye Çalıştıkça Daha Fazla Yiyorum.
Soru : 
24 yaşındayım 64 kiloyum.1.63 boyundayım.sürekli diyet yapıyorum ama bir türlü başaramıyorum.hamurişine çok düşkünüm yiyecekleri eledikce daha fazla yiyorum. nasıl bir yöntem izlemeliyim.
Cevap; Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sağlıklı beslenmeyi hayat alışkanlığı haline getirmemiz gerekli. Bunun için her hangi bir besin grubundan vazgeçmek zorunda değilsiniz ama miktarlar oldukça önemli. Hamur işlerinden tükettiğinizde gün boyunca ekmek grubu besinlerden tükettiğiniz miktar kadar azaltmanız gerekli. Eğer hamur işlerini siz hazırlıyorsanız, tam tahıllı unlardan hazırlamayı tercih edin, dışardan alıyorsanız kepekli ve tam tahıllı olanları tüketmeye çalışın. Bununla birlikte de sebze, çiğ salata ve söğüş tüketiminizi arttırmanız şart. Daha ayrıntılı bir beslenme programı için uzman bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.