Sağlıklı Sosyaller  

İdeal Kilomun Altındayım Kilo Almak İstiyorum

Anasayfa > Makaleler > İdeal Kilomun Altındayım Kilo Almak İstiyorum
Soru: İyi günler, ben 20 yaşında bir bayanım boyum 160 kilom 41 ideal kilonun altındayım ideal kiloya çıkmak istiyorum ama olmuyor iştahım yok yemek yerken zorla yediğim zaman midem bulanıyor. Birde prolaktin hormonu yüksek çıkıyor bundan dolayı da zayıf olabilir miyim yoksa iştahımda mı sorun var, nasıl kilo alabilirim?
 
Cevap: Kan tahlillerinizde sadece prolaktin yüksek çıkıyor, tiroidleriniz düzgün çalışıyorsa kilo açısından çok sorun olmaz. Olmanız gereken ideal kilonun en alt sınırı 47-48 kg.  İştahınız için az az sık sık yemelisiniz. Kendinizi bir anda çok fazla zorlamayın. Ana öğünlerinizde birinci grup olarak et ve etli yemekler, ikinci grup olarak pilav, makarna, çorba olsun. Yoğurt ayran tüketin, zeytinyağlı salata az da olsa yemeye çalışın, yemekten hemen sonra  taze meyve yiyin. Yemekten önce, tatlı abur cubur tarzı yiyecekler tüketerek iştahınızı kapatmayın. Aralarda bademli, cevizli sütlü tatlılar, ev yapımı kek ve börek gibi kalori yoğunluklu besinlerden yemeye çalışın.  Kuru yemişler ve meyveler hacim olarak küçük, kalori yoğunluğu olarak sizin tüketiminize idealdir. Aralarda mutlaka kuru yemişlerden ve meyvelerden yoğurdunuza karıştırarak tüketin. Hiçbir öğününüzü atlamayın.  Her gün açık havada yarım saat orta tempolu yürüyüş yapın. Bol su içmeye çalışın. Sizin için daha ayrıntılı bir beslenme danışmanlığı için uzman bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.