Sağlıklı Sosyaller  

Zihin Performansını Arttıran Yiyecekler

Anasayfa > Makaleler > Zihin Performansını Arttıran Yiyecekler
Et, tavuk, balık, yumurta, peynir ile yeterli demir ve kaliteli protein alan çocukların; zihin performansı yüksek, okulda başarılı ve ayrıca  büyüme ve gelişmesi de normal ölçülerde olur.

Süt, yoğurt, kefir, ayran ile kaliteli protein ve yeterli kalsiyum alan çocukların kemik ve kas gelişimleri sağlam, algı ve öğrenme seviyeleri yüksek olur.

Tam tahıl, tam buğday, tam çavdar ekmeği, kaliteli kompleks karbonhidrat içeren ekmek, sağlıklı bir beslenme planı içinde; zihin performansını arttırır, enerjik seviyesini yükseltir.

Her gün salata ve çiğ sebze ; C vitamini, folik asit başta olmak üzere pek çok vitamin, enzim ve mineral içerir. Enerjik ve dinç olmayı sağlar, öğrenmeyi kolaylaştırır.

Taze meyveler; Tatlı tat mutluluk hormonunu arttırır. Mutluluk konsantrasyonu arttırır, öğrenmeyi kolaylaştırır. Çocuklarınızın tatlısı meyveler olsun. Meyveler ayrıca bir çok vitamin, mineral, enzimler ve lif içerdiği için vücudun sağlıklı çalışmasında etkilidir.

Fındık, fıstık, badem, ceviz, tahin Bir çok besin elementini bazılarını yoğun bazılarını eser miktarda içeren kuruyemişler, beyin ve hafıza gelişimi için işlev gösterirler. Çocuğunuza her gün 1 avuç bu kuruyemişlerden tek tek veya karışık olarak her gün verin.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.