Sağlıklı Sosyaller  

Kilo Alıp Verme Dışında Yapacak İşlerimiz de Var

Anasayfa > Makaleler > Kilo Alıp Verme Dışında Yapacak İşlerimiz de Var
Harcanan çabalar, aşılan engeller, gelinen noktalar, başarılar, başarısızlıklar, umutlar, umutsuzluklar, sabırsızlıklar, acelecilik, bıkkınlık, güçsüzlük, yorgunluk, mucize beklentileri, hayal kırıklıkları, kısır döngüler obezite probleminde kilo alıp - verme döngüsünde çok sık içine düştüğümüz psikolojik durumlardır.

Kilo verirken fazla yükünüz ile birlikte gücünüz azalmamalı. Hızlı yağ kaybederken vücudunuzu erezyona uğratıp, kas-su-vitamin-mineral kaybı yaşamamaya dikkat etmelisiniz. Besinlerin içerisinde beslenme biliminin keşfettiği 50 adet besin elementi var. Vücudunuzun sağlıklı olması ve yaşaması için bu 50 çeşit besin elementlerinin hepsine, belirli zamanda ve belirli miktarda ihtiyacı var. 

Kilo verme yaşamın içerisinde süre gelen olağan bir durumdur. Sürekli kilo alıp – vermeler ; yaşam içerisinde ciddi sağlık ve psikolojik problemlerin oluşmasına neden olduğu gibi bu oluşumları hızlandırıcı etki yaratır.

Diyet başında aşırı bir hırs, aşırı irade, insan üstü bir sabır ve hedef tamam. İstenilen başarı yakalandı. Bravo, tuttuğunuzu koparttınız. Aferin size! Bir süre sonra gevşeme, şımarma, eski alışkanlıklar yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı mı? Önceleri aman canım o kadar kilo verdim. 1-2 kg önemli değil yine veririm psikolojisi, sonra ipin ucu kaçmış, eski beden geri gelmiş. Nereye gitmişti bu kadar yağ, tekrar nereden, ne kadar çabuk geldi? Giderken çabuk gitmişti ya! Yol kısa olunca, çabuk geri geldi.

Vücuttaki yağlar yavaş gitmeli, iz bırakmamalı. Süreci dolambaçlı yollar yaratarak uzatmalıyız. Fazla yağlar yolunu bulamasın, vücudumuzun izini kaybetsin.

Beslenmeyi öğrenmeli, bu bilgileri kullanarak kilo vermeli, ve bu bilgileri kullanarak koruma yapmalıyız. Hep sağlıklı beslenmeli hep sağlıklı yaşamalıyız. Kilo alıp - verme döngüsünden ancak bu mantıkla kurtulabiliriz.

Yaşamak güzel, hayat çok kısa, yapacak çok iş var. Her insanın kendine göre gelmek istediği yer, ulaşmak istediği hedefleri var. Sağlıklı bir ruh, sağlıklı bir beden, pozitif enerji, dengeli sağlıklı bir hayat. Hep aynı vücut ölçüleri ile zengin gardolaplar. Albümlerde aynı ölçülerde kalan, sizinle barışık bedenler.Makaleler


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.