Sağlıklı Sosyaller  

Yaşam Tarzınızı Değiştirmeye Hazır Mısınız?

Anasayfa > Yazılı Basın > Yaşam Tarzınızı Değiştirmeye Hazır Mısınız?
Eğer şehir hayatı sizi bunaltmaya başladı ise, artık şehir stresinden, yoğunluğundan, trafiğinden ve kirliliğinden sıkıldı iseniz, kendinizi yorgun, halsiz veya düşük motivasyonlu hissediyorsanız, bir de fazla kilolarınız ve vücudunuzda yanlış beslenme ve yanlış hayat tarzı nedeni ile biriktirdiğiniz fazla kilolarınız size ağırlık yapıyorsa, belki de artık şehir hayatından bir süre uzaklaşma vaktiniz gelmiştir. Şehirden hem yorgun düştüyseniz hem de şehirden kopamıyorsanız hayallerinizden ve kendinizi değiştirme arzunuzdan vazgeçmeniz gerekmiyor.
Birçok kişi bu yoğun çalışma temposuna sağlıklı beslenmeyi entegre edemediğinden, spor ve eğlenceye vakit ayıramadığından şikayet etmekte. Oysa sağlıklı beslenmenin ve düzenli egzersizin kişilerin yaşamında ne kadar büyük bir yer tuttuğu biliniyor. Bu şekilde bir hayat tarzı yaşam süresini uzatmak ile kalmıyor, şeker, kalp-damar hastalıkları, kanser gibi kronik hastalıklara yakalanma riskini azaltarak da yaşam kalitesini yükseltiyor.
Uzun süren sağlıksız davranışları sağlıklı olanları ile değiştirmek kişiler için genelde zaman alıcı ve zorlayıcı. Bu nedenle birçok kişi kendini daha iyi hissetmek, daha iyi bir iş performansı yakalamak ve daha formda olmak istese de kısa zamanda bu isteklerinden vazgeçebiliyor. Davranışları değiştirmek ve yeni alışkanlıklar kazanmak bireysel olarak gerçekleştirilmeye çalışıldığında başarılı olmak zor olduğundan ötürü artık dünyada yeni trend grup uygulamaları olmaya başlamıştır. Aynı sorunları yaşayan kişilerin bir araya gelmesi başarılı olma şansının katlanarak artmasını sağlayan önemli bir etken.
Bütün bunların dışında ofiste ve hayatta daha başarılı olmak için sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite mucizelerini hayatımıza kalıcı bir şekilde yerleştirmek ve sağlığımızı geliştirmek için uzmanlarla çalışmak şart. Sağlıklı beslenmeyi öğrenme ve yaşam tarzı haline getirebilme konusunda beslenme ve diyet uzmanlarından düzenli fiziksel aktivite konusunda da antrenörlerden yardım alabilirsiniz.
Son derece zorlayıcı gözüken bu dikenli sarp yolu bir beslenme ve diyet uzmanı tarafından yönetilen grup uygulamaları ile keyifli bir patika yolculuğuna çevirebilirsiniz. Üstelik şehrin yükünden uzakta fakat şehirden uzaklaşmadan.
SAĞLIK UYGULAMALARINDA DÜNYA TRENDİ: ZAYIFLAMA KAMPLARI
Dünyada uzun bir zamandır sürdürülen zayıflama kampı uygulamalarının kilo yönetiminde başarı sağlama da büyük bir destekçi olabileceği biliniyor. Zayıflama kamplarının bu kadar başarılı olmasının iki temel dayanağı var. Grup uygulamaları ve diyetisyen görüşmeleri…
Grup uygulamaları ile yanlış yaşam tarzı alışkanlıklarını kırmak daha kolay bir hal alıyor. Aynı alışkanlıklara sahip olan kişilerin birbirleri ile yaşadıkları paylaşım, yeni alışkanlıklara karşı sahip oldukları direnci kırmakta büyük bir etken. Diyetisyen görüşmeleri ise kilo takibi ve sağlıklı beslenme uygulamalarının pekiştirilmesi açısından önem taşıyor. Ayrıca yapılan son bilimsel araştırmalara göre, diyetisyen görüşmelerini daha sık yapan kişiler yapmayanları oranla kilo verme ve kilo koruma konusunda çok daha büyük bir başarı yakaladıklarını ortaya koyuyor.
Zayıflama kampının başarısı; diyetisyen uygulamaları, kampın içeriği, kamp sonrası destek uygulamaları ile ilişkilidir. Zayıflama kampının yaşamınızda yeni bir sayfa açması için kampta grup uygulamaları kadar kişisel uygulamalarında olması, kampın gelir geçer değil uzun süreli başarıya odaklı çalışması, stres yönetimi ve davranış değişikliği konusunda da bilgiler içermesi ve kamp sonrasında kilo koruma destek uygulamalarının olması gerekir. Kampın içeriğinde yer alan workshop uygulamaları ve workshoplarda gerçekleştirilecek alternatif uygulamalarda kişilerin sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmasında oldukça önemli yer tutar.
SADECE ZAYIFLAMA KAMPI DEĞİL, ALTERNATİF BİR TATİL FIRSATI
Standart tatil programları artık birçok kişiye hitap etmemeye başladı. Kişiler doğa ile buluşabilecekleri ama aynı zamanda eğlenceye de kolayca ulaşabilecekleri bir tatil arayışı içinde.
Şehrin ve modern hayatın, yoğun iş temposunun sağlık üzerindeki olumsuz etkileri çok iyi biliniyor. Bu nedenle kişiler artık yılda birden daha fazla tatile ihtiyaç duyuyorlar.
Fakat uzun yolculuklar ve arayışların karşılanamadığı bir tatil ile karşılaşma riski insanları yorgunluğunu atma isteğinden ve arayışından uzaklaştırabiliyor. Bu nedenle artık kişiler şehirden uzaklaşmadan doğanın ve tatilin tadını çıkarma arzusunu yaşıyorlar. Haksız da sayılmazlar, çünkü yaşamın her saniyesinin kıymetli bir hale geldiği kent yaşamında iş temposuna ara vermeden tatil yapmanın kolay bir formülü bu…

UZAKLARDA ARAMAYIN…
Nil Diyet; hizmet zincirine bir yeni halka eklemenin gurur ve mutluluğunu yaşıyor. Dünya’da etkisi kanıtlanmış bir zayıflama uygulaması olan Zayıflama Kampı’nı, bilimsel ama aynı zamanda keyifli hale getiren Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN ve ekibi, Dedeman Şile işbirliği ile Nil Diyet Zayıflama Kampı’nı hizmete açmış durumda.
Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN, sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktiviteyi yaşam tarzı haline getirmek amacı ile yola çıktıklarını ve bu yolculuk boyunca halk sağlığını tehdit eden obezite ile savaşırken kişilere non-stop bir hizmet vermenin daha akılcı olduğunu belirtiyor. Katılımcılar; diyetisyen desteği ile yapılacak kişisel beslenme programları uygulamaları, uzman spor hocası eşliğinde yapılacak egzersiz ve grup terapileri ile birleşince yaşam tarzını değiştirmenin sanıldığından daha kolay olduğunu düşünmeye başladılar diye ekliyor.
Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN, kişiler Nil Diyet Zayıflama Kampı’nda zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyorlar. Gün boyunca eşsiz doğanın tadını, Dedeman konforu ve Nil Diyet farkı ile yaşıyorlar diyor ve ekliyor. “Nil Diyet Zayıflama Kampı sadece bir zayıflama kampı değil, hafta sonunda hatta hafta arasında bile gelip kendinizi yenileyebileceğiniz bir fırsat.”
 Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.