Sağlıklı Sosyaller  

Fazlalıklardan Kurtulmak Kilolarınızı Taşımaktan Daha Kolay

Anasayfa > Yazılı Basın > Fazlalıklardan Kurtulmak Kilolarınızı Taşımaktan Daha Kolay
Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan; fazlalıklardan kurtulmanın, fazla kilolarımızı taşımaktan daha kolay ve daha az masraflı olduğunu söyledi. Kilo vermek için sağlam ve gerçekçi yol haritası oluşturmak gerektiğini belirten Gürhan şu tavsiyelerde bulundu:

¦    Birinci kuralınız düzen olsun ve öğünlerinizi düzene sokarak işe başlayın. Sabah uyanınca kahvaltınızı mutlaka yapın. Kahvaltıda yumurta peynir, tam tahıllı ekmek ve bolca yeşillik olsun. Az ve sık beslenin. Öğünlerinizin arası 2-3 saat olsun.

¦    Öğle yemeğinizde sebze yerseniz akşam et yemeği tercih edin. Ekmeğiniz tam tahıllı ya da çavdar olsun. "Beyaz ekmek, poğaça, börek gibi basit karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak durun." öğünlerinizde en az 1 kâse salata olsun.

¦    Porsiyonlarınıza dikkat edin. Yemeniz gereken sağlıklı yiyecekleri ölçülü bir şekilde tabağınıza alın ve tabağınızdaki yemeklerin dışına çıkmamaya özen gösterin.

¦    Tatlı ihtiyacınızı meyvelerle karşılayın. Dilerseniz 2 top taze sütten yapılmış dondurma kaçamağı da yapabilirsiniz. Su içmeyi alışkanlık hafine getirin. Her gün yarım saat yürümeyi ihmal etmeyin. Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.