Sağlıklı Sosyaller  

Kilo Vermek İçin de Uyku Saatlerine Dikkat Edin

Anasayfa > Yazılı Basın > Kilo Vermek İçin de Uyku Saatlerine Dikkat Edin
YAZLA birlikte fazlalıklarımızdan kurtulma ve hafifleme ihliyaa duyanz. Hem ruhsal hem de bedensel olarak duyduğumuz ihtiyaç bize hafiflemenin çarelerini aratır, Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan; fazlalıklardan kurtulmanın, fazla kilolarımızı taşımaktan daha kolay ve daha az masraflı olduğunu vurgulayarak "Kilo vemıek için sağlam ve gerçekçi yol haritanızı oluşunun" uyarısında bulundu. Nil Şahin Gürhan, "Sağlıklı kiloda olan bireylerin yaşam enerjileri yüksektir ve ideal kiloya ulaştığında çoğu hastalıktan kurtulmuş olur. Kıyafete harcadığı zaman daha az olduğu için daha mutlu alışveriş yapar. Kilo verdikçe aynalarla banşır ve hafifledikçe hareket özgürlüğü artar" açıklamasını yaparken, "'Fazla kilolu olan bireylerin yaşam enerjisi daha düşük olur ve bunun için ekstra enerji harcamaları gerekir. Fazlalıklanyla yüzleşmek istemediği için aynalara küser. Fazla kilolarla yürümek zor olduğu için yürüyüş yapmak bir takım sağlık problemlerinin su yüzüne çıkmasını hızlandırarak bireyler için işkenceye dönüşür." dedi, Fazlalıklardan kurtulmanın fazla kilolanrnızı taşımaktan daha kolay olduğunu hatırlatan Nil Şahin Gürhan, "Öncelikle fazlalıklardan kurtulmaya karar verin ve kilo vermek için gerçekçi yol haritanızı oluşturun" diyerek şu uzman tavsiyelerinde bulundu;

1.Birinci    kuralınız düzen olsun ve öğünlerinizi düzene sokarak işe başlayın.

2.Sabah uyanınca kahvaltınızı mutlaka yapın. Kahvaltıda yumurta, peynir, tam tahıllı ekmek ve bolca yeşillik olsun.

3.Az    ve sık beslenin. Öğünlerinizin arası 2-3 saat olsun,

4.öğle    yemeğinizde sebze yerseniz akşam et yemeği tercih edin, Etin görünen yağlı kısımlan varsa yememeye dikkat edin.

5.Kaliteli    karbonhidratlar tüketin. Ekmeğiniz tam lahıllı ya da çavdar olsun. Beyaz ekmek, poğaça, börek gibi basit karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak durun.

6.Öğünlerinizde    en az 1 kase salata olsun. Böylece günlük lif ihtiyacınızın çoğunu karşılamış olursunuz ve kabızlığı engellersiniz.

7.Porsiyonlannıza    dikkat edin. Yemeniz gereken sağlıklı yiyecekleri ölçülü bir şekilde tabağınıza alın ve tabağınızdaki yemeklerin dışına çıkmamaya özen gösterin.

8.Tallı ihtiyacınızı meyvelerle karşılayın, Yaz meyvelerinin zayıflamaya yardımcı etkisinden faydalanın. Dilerseniz 2 top taze sütten yapılmış dondurma kaçamağı da yapabilirsiniz.

9.Su iğneyi alışkanlık haline getirin. Her gün 2-3 litre su içmeye çalışın. 1

10.Her gün yanm saat yürümeyi ihmal etmeyin. Yürüyüş yapmak hem keyif verir hem de zayıflamaya yardımcıdır.

11.Yeterli    uyumaya özen gösterin. Çünkü uykusuzluk kilo almanıza sebep olur.Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.