Sağlıklı Sosyaller  

Yaz Detoksu ile Selülitlerden Kurtulun

Anasayfa > Yazılı Basın > Yaz Detoksu ile Selülitlerden Kurtulun
Detoksun kelime anlamı , vücutta biriken toksik maddelerin atılması ve uzaklaştırılmasıdır . Ancak son zamanlarda sıkça duyduğumuz detoks serüvenleri ise bağırsakları boşaltmaktan ileriye gidememekte hatta sağlığımızı tehdit eder boyutlara ulaşabilmektedir . İdeal yaz detoksu ne olmalı nasıl olmalı ki sağlığımızı korusun ve geliştirsin ? En gerçekçi ve yararlı detoks ; sağlıklı beslenme , hareketli yaşam ve bol su tüketimi üçlüsü ile her gün adım adım yenilenmektir . Yaz mevsimini normal doğasında yaşarken , spor ve beslenme alışkanlıklarında yapacağımız küçük takviyelerle , her gün adım adım ilerleyerek yaz detoksu adı altında vücudumuzu yaz mevsimine uyarlamış ve sarsmamış aksine canlandırmış oluruz .

Yaz detoksu selülitleri hayatımızdan uzaklaştırır  Selülit oluşumunun engellenmesinde en önemli kural yeterli miktarda su içilmesidir . Yeterli miktarda su içerek , vücutta düzgün dolaşım sağlamak mümkündür . Aşırı miktarda tüketilen çay , kahve ve kolalı içecekler içerdikleri kafein nedeni ile selüliteneden olabilirler . Gereğinden fazla tuz tüketimi de aynı şekilde selülite davetiye çıkarır . Boş kalori olan ve besin kalitesi düşük beyaz şeker tüketimi hem şişmanlamaya hem de selülite neden olur . Bu nedenle günlük tüketilen şeker miktarı azaltılmalıdır . Selülitlerden korunmak için mutfakta kullandığımız pişirme yöntemlerini de doğru seçmemiz gerekir . Kızartma ve kavurma gibi yanmış yağ içeren besinler selülit oluşumunu kolaylaştırır . Bu pişirme yöntemleri yerine ızgara , haşlama ve fırında pişirme tercih edilmelidir . Fazla alkol tüketimi , dolaşımda bozulmalara neden olarak selülit oluşumunu destekler . Bu nedenle bayanların haftada maksimum 3 gün ve günde 1 - 2 kadehten fazla alkol almamaları gerekir . Genel sağlığın baş düşmanı ve selülitlerin dostu sigaradan da uzaklaşmak doğru bir tercihtir . Selülitle mücadelede en büyük yardımcımızsa egzersizdir . Düzenli egzersiz veya haftada üç kez yapılacak orta tempolu yürüyüşler selülitleri hayatınızdan uzak tutar . Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.