Sağlıklı Sosyaller  

Kilo Aldırmayan 10 Sağlıklı Abur Cubur

Anasayfa > Yazılı Basın > Kilo Aldırmayan 10 Sağlıklı Abur Cubur
Yemek yemek , beslenmek ; yaşamak için , bir ihtiyaç , olmazsa olmaz bir zorunluluk . Sağlıklı beslenmekse sağlıklı olmamız ve formumuzu korumamız için gereklilik , Beslenmemizi ne kadar kontrol eder ve sağlıklı beslenme kurallarını sürdürürsek zaman içinde ve zaman geçtikçe o kadar sağlıklı ve formda olabiliriz . Sağlıklı beslenme ve diyet konusunda güvenilir ve tercih edilir bir beslenme uzmanı olan Nil Şahin Gürhan , kilo aldırmayan 10 sağlıklı abur cubur " hakkında şunları söyledi : Yemek yemek çok zevkli eğlenceli bir faaliyet . Teorik olarak ve pratikte harcadığımızdan fazla enerji alırsak kilo alırız . Bu gayet doğal ve sağlıklı bir durum . Ancak beslenmek öyle güzel öyle keyifli bir faaliyet ki başlayınca bitirememek , frene basamamak , yemek yemekte süreklilik , sonunu getirememek , her zaman bir şeyler atıştırma ihtiyacı duymak gibi süreçler başımıza gelebiliyor . Ve sonuç birkaç kilo fazlalıkla sonuçlanabiliyor . Çaresi kilo aldırmayacak hatta kilo vermemize destek sağlayacak abur cuburları keşfetmekten geçiyor . Peki nedir bu kilo aldırmayan abur cuburlar ? 
Kuru üzüm + leblebi karışımı = 1 ' er çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkâr bir abur cubur olacaktır . 
Fındık + kuru üzüm karışımı = fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz , kuru üzüm ile beraber yersek , demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz . 
Ceviz = omega3 zengini ceviz , tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır . Ve ayrıca zinde , enerjik olmamızı sağlar , algı düzeyimizi arttırır . Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze her hangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar . 
Yoğurt + maydanoz karışımı = yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp , dolaşımımızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır . Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek , yavaşlayan metabolizmamızı açar kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz . 
Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz = Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır . Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır . Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi anahtardır . 
Ayran = Serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerde bir ıçecek soda + ayran olarak tüketmek çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı . 
Süt = sade su gibi içmek yerine imkan olduğunda sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar . Neskafe , Türk kahvesi veya kakaoyla karıştırmak da lezzetini çeşitlendirdiği gibi yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmamızı bir miktar hızlandırır . 
Süt + bitter çikolata = Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilen keyifli bir abur cubur . Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltiyor . Bu sağlıklı abur cuburları kilo almadan yemek için ; sabah öğlen akşam ana öğünlerimizi sağlam tüketmeliyiz . Öğünlerimiz ; karbonhidrat , protein , yağ açısından dengeli , vitamin ve mineraller yönünden yeterli düzeyde olmalı .Yazılı BasınNil Diyet Bilgilendiriyor


Karbonhidrat, protein ve yağdan dengeli ürünler tüketerek öğününüzün glisemik indeksini azaltın.
Nil Diyet

Online Hizmet

 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz Olsun


NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.