Sağlıklı Sosyaller  

Anti-Aging Besinlerle Genç Kalmak İster Misiniz?

Anasayfa > Yazılı Basın > Anti-Aging Besinlerle Genç Kalmak İster Misiniz?
Genç kalmak, genç görünmek ve genç hissetmek artık herkesin ortak bir isteği ve amacı haline geldi… Genç kalabilmek için birçok farklı uygulamaya “EVET” diyenler, çeşitli sağlık risklerini göze alarak etkinliği kanıtlanmamış yöntemleri deneyenler ve genç kalmayı takıntı haline getirenler size bir müjdemiz var. Yaşlanmayı durdurmak mümkün olmasa da, doğru yöntemler ile sağlıklı bir şekilde geciktirmek mümkün… Yaşlanmayı geciktirecek en doğru ve sağlıklı yöntem ise sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmek ve anti-aging besinlerden ve besin öğelerinden yardım almak… 

Avokado: Yeni tanışmaya ve alışmaya başladığımız bir meyve olan avokado oldukça sağlıklı ve yararlı… Aynı zamanda anti-aging etkilerde gösteriyor. Amerika Diyetisyenler Derneği’nin hazırladığı bir rapora göre avokado içinde bulunan bileşikler sayesinde birçok besin öğesinin vücutta kullanılabilirliğini arttırıyor. Tekli doymamış yağ asitlerinden zengin olması nedeni ile vücutta kötü huylu kolesterolün miktarını azaltıcı etki gösteriyor. Anti-aging vitamini olarak adlandırılan E vitamininden zengin olması cildin güzelleşmesinde ve yaşlılık etkilerinin gecikmesine yardımcı oluyor. 
Küçük taneli lezzetli meyveler: Yani kiraz, vişne, çilek ve dut gibi severek lezzetine doyamadan tükettiğimiz meyveler… Özellikle koyu renkli olanları antioksidan etki gösteren flavonoidlerden oldukça zengin olduğundan ötürü vücudumuzu zararlı toksik öğelerden temizleyerek genç ve dinç kalmamıza yardımcı olur. 
Turpgiller: Turpgillerden olan sebzeler yani Brüksel lahanası, lahana, karnabahar ve brokoli gibi sebzeler içerdikleri enzimler ve antioksidanlar sayesinde sadece kanser ile değil aynı zamanda yaşlanma ile de savaşıyorlar. Günde yaklaşık 120 gram bu sebzelerden tüketilmesi anti-aging mücadelenizde büyük destekçiniz olacaktır. 
Sarımsak: Haftada 2-3 kez 1-2 diş çiğ sarımsak tüketerek kalp sağlığınızı koruyabilir ve kanınızın pıhtılaşmasını engelleyebilirsiniz. Sağlıklı bir dolaşım sisteminin sağlıklı ve yaşlanmayan bir cilt ve beden anlamına geldiğini unutmayın… Sarımsak pişirildiğinde içerdiği yararlı öğeler etkisiz hale geldiğinden ötürü çiğ tüketmeye özen göstermeniz gerekir. 
Zencefil: Kan şekerini dengeleyici etkisinin yanı sıra ağrılara da iyi geldiği son dönem araştırmalarında kanıtlanmıştır. Günde 1-2 gram zencefil tüketerek kendinizi yenileme yolculuğunda hız kazanabilirsiniz. Yoğurdunuza, sütünüze veya çayınıza katacağınız 1 silme çay kaşığı zencefil lezzetli bir serüvene doğru yola çıkmanızı sağlar. 
Kuruyemişler: Doğru miktarda tüketilen ve doğru seçilen kuru yemişler ile gençlik hissine bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Yüksek omega-3, E vitamini ve magnezyum içeriği ile kuru yemişler bedenin toksik maddelerden arındırılmasında ve kalp sağlığının korunmasında rol oynarlar. Her gün 10-15 fındık veya bademi veya 2-3 adet tam cevizi ara öğün olarak tüketmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca yapılan araştırmalar özellikle bademin zayıflama konusunda da etkili olduğunu kanıtlamıştır. 
Tam tahıllar: Sinir sistemi üzerinde yoğun etkileri olan B vitaminlerinden, sindirim sistemi sağlığını koruyan posadan ve kompleks karbonhidratlardan zengin olan tam tahıl ürünleri tokluk süresini uzatır ve kan şekerinin dengeli yükselmesini sağlar. Kan şekerinin dengeli yükselmesi hücrelere glikoz yüklenmesini yavaşlatarak yaşlanmayı geciktirici bir etki oluşturur. 
ANTİ-AGİNG FAALİYETLERDE BESİN DESTEKLERİ KAÇINILMAZ DEĞİL! 
Yaşlanmanın etkilerini geciktirmek için ve bir anti-aging fırtınası yaratmak için birçok kişi sayısız çeşit çeşit besin desteği alması gerektiğini düşünür. Fakat bu anti-aging konusunda söylenen büyük yalanlardan biridir. Çeşitli koşullarda sağlık durumu göz önünde bulundurularak kişilere destekler verilmesi gerekebilir fakat bu durumda mutlaka doktorun önerilerinin dışına çıkılmamalıdır. 
Sağlıklı bir kişi yaşlanma etkilerini geciktirmek için iki faktöre dikkat etmelidir. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz. Sağlıklı bir beslenme tarzının ömür boyu sürdürülmesi ile yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan sağlık sorunlarına yakalanma riski en aza indirilebilir. Anti-aging uygulamalarında diğer önemli bir nokta ise sağlıklı kilonun korunmasıdır. Doğal besinlerle sağlıklı bir şekilde beslenerek yaşlanmayı geciktirici etkileri olan bütün öğeleri yeterli ve dengeli bir miktarda alabiliriz. Ayrıca hiçbir tabletin etkileri besinlerden daha fazla değildir. Yapılan bilimsel araştırmalar, besinlerde bulunan antioksidanların ve anti-aging öğelerin vücutta kullanılabilirliğinin tabletlerden çok daha yüksek olduğunu göstermektedir. 
Kardiyo egzersizlerde yaşlanmayı geciktirici etki gösterir. Haftada 3-4 kez 30-45 dakika kadar yapılacak ısınma, kardiyo, esneme ve soğuma egzersizlerinden oluşan bir fitness çalışması ile kendinizi birkaç yaş daha genç hissedebilirsiniz.Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.