Sağlıklı Sosyaller  

Tahinli Elma Marmelatı Tarifi

Anasayfa > Yazılı Basın > Tahinli Elma Marmelatı Tarifi
(Toplam 440 kalori) (kişi başı 110 kkal)

Malzemeler

•      4 yemek kaşığı tahin

•      1 küçük boy elma

•      1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

•      Elmayı soyduktan sonra küp küp doğrayın.

•      Tahin + bal ve doğranmış elmaları blenderdan geçirin.

•      Sonunda pürüzsüz bir kıvama geldiğinde ekmeğin üzerine sürerek tüketebilirsiniz.

Sabah kahvaltılarında kolayca hazırlayabileceğiniz, besleyici bir tarifimiz var. Tahinli elma marmeladı çocuklarımız için sabah kahvaltılarında; ekmeğin üzerine sürüp vereceğiniz sağlıklı ve hafif bir tatlı. Taze olarak hazırlamalı, günlük tüketmelisiniz. Elmayı çiğ olarak ilave ettiğiniz için, taze meyvede bulunan enzim ve vitaminlerden gereken fayda tam sağlanır. Zengin vitamin, mineral, karbonhidrat ve protein içeriği ile çocuklarımızın sağlıklı büyümesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenip, hastalıklara kolay yakalanmamalarına destek sağlar.

Elma

Elma, B grubu vitaminleri, C vitamini ve lif açısından iyi bir kaynaktır. İçerdiği lif çeşidi olarak pektin, sindirim sistemini güçlendirici etki gösterir. E, C vitamini içermesi ve antioksidanlar bakımından zengin olması ile kalp damar sağlığının korunmasında etkilidir.

Tahin

Tahin, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, folik asit açısından zengindir. Ayrıca, esansiyel yağ asitleri (EFA) içeriği bakımından iyi bir besin kaynağıdır. E vitamini içeriği ile tahin, vücut hücrelerinin yenilenmesine kalp sağlığının ve bağışıklık sisteminin korumasına yardımcı olur.

Bal

Bal soğuk havalarda en büyük yardımcımız, çünkü antimikrobiyal etkinliğe sahip. Amino asitler, C vitamini, B vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve çinkodan zengin ve aynı zamanda iyi bir enerji kaynağı.Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz Olsun


NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.