Sağlıklı Sosyaller  

Hızlı ve Sağlıklı Zayıflamak İçin

Anasayfa > Yazılı Basın > Hızlı ve Sağlıklı Zayıflamak İçin
Diyete başlarken ve sürdürürken hızlı kilo verme telaşına girip çok sıkı, çok katı ve çok düşük enerjili diyetler yapıp da canınızdan bezmeyin. Bu tür uygulamalar ilk bakışta başarılı gibi görünse de sonrası hüsran olabiliyor.

Rahat ve mutlu bir şekilde kilo vermek ve verdiğiniz kiloları geri almamak için hedefiniz gerçekçi olsun. Gerçekleşmesi imkânsız hedeflerin peşinden koşup da kendinizi belirli bir zamanda belirli bir kiloya ulaşmak zorunda hissetmeyin. Hedefiniz sağlıklı bir şekilde en sağlıklı ve kalıcı alışkanlıklarla zorlanmadan ince, enerjik ve sağlıklı bir vücut olsun. Bu sebeple yaz mevsimine ince girmek istiyorsanız ya da özel bir günde daha ince gözükmek istiyorsanız kilo vermeye aylar öncesinden başlamalısınız. Sağlıklı beslenme çatısı oluşturun. Vücudunuz için gereken besin elementlerini içeren sağlıklı doğal beslenme ihtiyaçlarınızı ve alternatiflerinizi öğrenin. Bu ihtiyaçları kapsayan sağlıklı bir beslenme çatısı oluşturun ve bu çatıya uygun beslenmeye özen gösterin. Bu konuda uzman bir diyetisyenden yardım almalısınız.

TARTININ ESİRİ OLMAYIN

Öncelikle bol bol ve sürekli yudum yudum su için. Çünkü su hızlı ve sürekli kilo vermenizi sağlar. Yiyeceklerden mucize beklemeyin. Tek gıda diyetleri, çeşitli ve anlamsız ot karışımları gibi uygulamalar iradenize, beslenmenize ve vücudunuza zarar verir. En önemlisi de tartının ve rakamların esiri olmayın. Her gün tartılmayı alışkanlık haline getirmeyin. Haftada bir gün, (günün aynı saatinde ve aynı kıyafetlerle) tartılmanız yeterli olacaktır. Porsiyon ayarlarını göz kararı yapmayın. Kendinize torpil geçebilirsiniz. Bu yüzden mutfağınızda bir tartı bulundurun ve ilk zamanlar porsiyon gramlarını ölçüp porsiyonların büyüklüğünü görsel hafızanıza yerleştirin. Daha sonrasında göz kararı ayarlayın.

EGZERSİZLERİ AKSATMAYIN

Hareketli olun. Egzersizlerinizi aksatmayın. En büyük kâbusunuz egzersiz yapmaksa ve bunu yaparken canınız sıkılıyorsa sevdiğiniz hareketleri yapın. Sevdiğiniz bir müziğe ayak uydurarak dans etmek, yürümek olabilir. Her gün yediklerinizi not edin. Uyguladığınız diyetten memnun kalmadıysanız notlarınıza bakarak nerede hata yaptığınızı anlamaya çalışın. Bu bilgiler bir sonraki egzersizlerinize ışık tutacaktır. Çok yediğinizde kendinizi suçlayıp açlığa mahkûm etmeyin, aldığınız fazla enerjiyi harcamaya bakın. Diyeti kaçırdığınız ve fazla enerji aldığınız günün ertesi mutlaka daha çok hareket edin. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Sağlıklı besinleri ve beslenme alışkanlıklarınızı, damak tadınıza ve hayat akışınıza göre uyarlayın.

SAĞLIKLI KİLO VERENLERİN BAŞARISI

•   Kas oranınız yüksek, yağ oranınız düşük olur.

•   Saçlarınız parlaklaşır.

•   Cildiniz canlanır.

•   Gözleriniz sağlıklı görünür.

•   Psikolojiniz rahattır.

•   Verdiğiniz kiloları geri almazsınız.Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Sosyal Medya
E-Bülten Üyeliği

Haberiniz Olsun


NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.