Sağlıklı Sosyaller  

Artık Dondurma Yiyelim

Anasayfa > Yazılı Basın > Artık Dondurma Yiyelim
Havalar ısındı ve artık mevsimlerden dondurma... Miniğiniz için lezzetli ve sağlıklı Muzlu dondurma tarifini Diyetisyen Nil Şahin Gürhan'dan aldık... Ayrıca bakın Muz'un miniğinize ne faydaları var?

Muzlu kefirli dondurma

Malzemeler (1 kişilik)

•   1 adet küçük boy muz

•   1 su bardağı kefir

Yapılışı

•   Muzu doğrayın, kefirin içine ilave edin

•   Blenderla karıştırıp, muzlu kefir oluşturun

•   Karışımı buzluğa koyup 5 dakika bekletin

•   5 dakika beklettikten sonra çıkarıp karıştırın, tekrar 5 dakika bekletin. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın

•   Soğuk tüketin

Muz, tatlı ve lezzetli olmasının yanında; yüksek potasyum yoğunluğu ile vücudun sıvı dengesini sağlamaya yardım eden, besin değeri yüksek, lezzetli bir meyve. Muzun yapısında sağlıklı prebiyotik lifler bulunur. Bu prebiyotik lifler kefirde bulunan probiyotik bakterilerin aktivite göstermesini sağlar. Probiyotik bakteriler, prebiyotik lifleri kullanarak sağlığımızı koruyucu ve geliştirici aktivite gösterir. Bağırsaklarımıza tutunarak zararlı bakterilerin tutunmasını engeller böylelikle barsak sağlığımızı ve bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Kefirli muzlu dondurma hem lezzetli, hem eğlenceli hem de sağlıklı bir atıştırmalıktır. Sindirim sisteminin yükünü azaltır, mide problemlerine iyi gelir, yüksek protein ve kalsiyum içeriği ile çocukların büyüme ve gelişmesine destek sağlar.Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.