Sağlıklı Sosyaller  

Atkıns Diyet : Yüksek Protein, Düşük Karbonhidrat Öneriyor

Anasayfa > Yazılı Basın > Atkıns Diyet : Yüksek Protein, Düşük Karbonhidrat Öneriyor
ATKINS DİYET : YÜKSEK PROTEİN , DÜŞÜK KARBONHİDRAT ÖNERİYOR

FELSEFESİ : Bütün hızlı ve kolay kilo vermeyi vaat eden diyetler gibi yüksek protein çok düşük karbonhidrat diyetidir . Ana felsefesi sevdiğiniz protein içeren yiyecekleri bol bol yemek , lezzetten ödün vermemek ve yaşam tarzını değiştirmektir . Oysa herkesin damak tadı ve tercih ettiği yiyecekler farklıdır . Hiç et sevmeyen insanlar da vardır . Beslenme ve Dyt . Uzm .Nil Şahin GÜRHANBeslenme , sosyal ve psikolojik boyutları olan temel bir ihtiyaçtır . Bu temel ihtiyacımızı bir isimden oluşan kalıba sokmak kendimize yaptığımız en büyük haksızlıktır . Bu diyetin uygulanması önerilmez . Şeker hastaları , kalp hastaları , doğum sonrası emziren anneler , böbrek hastaları , kalp ve damar hastalığı olanlar , yüksek tansiyon hastaları için ciddi sağlık problemleri oluşturabilir .

PUF NOKTALARI : Aşamalı bir diyettir . Başlangıç için uygulanacak kurallar şöyle . . Hergün düzenli olarak 3 öğün tüketilmeli . Ya da 45 öğün daha küçük porsiyonlar da tüketilebilir . . Uyanıkken en az 6 saatte bir yemek yeme prensibine dayanır . . Meyve , ekmek , tahıl ve bezelye , barbunya , mantar gibi nişastalı sebzeler tüketilmemeli . Oysa meyve yoğun vitamin , mineral , antioksidan ve yoğun lif içeriğinden dolayı olmazsa olmaz temel besin grubu ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir . . Ekmek tüketimi yasak . . Peynir , kaymak , tereyağı dışındaki süt ürünlerini yasak . Böylece süt ve yoğurttan gelebilecek karbonhidrat alımı engelleniyor . . Omega3 ve fındığa izin yok . Oysa ölçülü bir şekilde tüketilen fındık , badem , ceviz gibi Omega3 ve yoğun mineral içeren kuruyemişler kilo vermeyi hızlandırır ve kas kaybetmemizi engeller . . Kuru baklagiller yasak . . Kafeinli kahve yasak yerine kafeinsiz kahve içilebilir . . Günde 8 bardak su içilmeli .Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.