Sağlıklı Sosyaller  

Gribe Karşı Havuç Tüketin

Anasayfa > Yazılı Basın > Gribe Karşı Havuç Tüketin
KIŞ aylarında nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan uzak durmak için sağlıklı besinler tüketmeniz gerekiyor. İste size bağışıklığınızı güçlendirecek vitamin dolusu yiyecek önerileri...
NİL’LE DİYETLİ GÜNLER
NİL ŞAHİN GÜRHAN
nil@nildiyet.com
Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yolu
Kıs aylarında nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan uzak durmak ve her zamanki canlılığınızı ve dinamizminizi korumak için sağlıklı beslenmeniz gerekiyor. İşte size bağışıklığınızı güçlendirecek sağlıklı besin önerileri...
Bağışıklık sistemini güçlendiren besin öğeleri, vücudumuza giren mikroplara karşı savunma kalkanımızı güçlendirir. Bu besin öğelerinin başında proteinler, vitaminler ve mineraller yer alır. C vitamini mikroplarla savaşan hücrelerimizin içinde yer alır ve onlara güç katar. Fakat bu işlevini yerine getirebilmesi için C vitamini gereksinmesinin düzenli olarak her gün karşılanması gerekir, çünkü C vitamini vücutta depolanamayan, her gün alınması gereken vitaminlerdendir. Çinko ve demir yetersizliğinde vücudun hastalıklara karşı gösterdiği direnç azalır.
Havuç: Vücutta A vitaminine çevrilebilen beta-karotenden zengin olması nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendiren sebzelerdendir.
Yoğurt, probiyotik yoğurt, kefir; İçerdiği probiyotikler ve laktik asitle mikroplara karşı koruma sağlar, düzenli tüketildiğinde soğuk algınlığına yakalanma riskini azaltır.
Yulaf ezmesi veya yulaf ekmeği: İçinde bulunan beta-glukan isimli diyet lifi hastalıklara karşı direnci artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Haftada 1-2 kez yulaf ezmesi ve öğünlerinizde 1-2 dilim yulaf ekmeği yiyebilirsiniz.
Kuruyemişler: İçerdikleri yoğun magnezyum, çinko, omega-3 yağ asitleri ve E vitaminiyle bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda oldukça başarılıdırlar. Ancak miktarda ölçülü olun.Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.