Sağlıklı Sosyaller  

Izgara Et Selülite İYİ GELİYOR

Anasayfa > Yazılı Basın > Izgara Et Selülite İYİ GELİYOR
KADINLARIN korkulu rüyası selülitten kurtulmak aslında o kadar da zor değil. Eğer kalıcı şekilde kurtulmak istiyorsanız yaşam şeklinizi değiştirmelisiniz.
NİLLE DİYETLİ GÜNLER
NİL ŞAHİN GÜRHAN
nil@nildiyet.com
 
Bas belası inatçı selülitlere son
 Selülitler, deri altında yer alan yağ dokularının su ve tuz tutarak şişmesi ve şekillerinin bozulmasıyla oluşur. Çok rahatsız olup acil kurtulmak istediğimiz görüntülerdir. Ancak kalıcı şekilde kurtulmak istiyorsanız, selüliti oluşturan nedenleri bilmeli ve bu bilinç çerçevesinde yaşam şeklimizi değiştirmeliyiz...
SELÜLİTLERE SON
Selülitin en büyük karşıtı egzersizdir. Düzenli egzersiz veya haftada üç kez yapılacak orta tempolu yürüyüşler selülitleri hayatınızdan uzak tutar.
Her gün en az günde 2- 3 litre su cilt sağlığımız için çok önemlidir. Yeterli miktarda su içerek, vücutta düzgün dolaşım sağlarız.
Çay, kahve ve gazlı içecekler tüketimini abartmamalıyız. Aşırı miktarda tüketilen çay, kahve ve kolalı içecekler içerdikleri kafein nedeni ile selülite neden olabilirler.
Ölçülü tuz kullanmalıyız. Gereğinden fazla tuz tüketimi de selülit oluşumunu arttıran davranışlardandır. Günlük tuz tüketiminin 6 gramı aşmamasına özen gösterin.
Boş enerji kaynaklarından uzak durmalıyız. Boş kalori olan ve besin kalitesi düşük beyaz şeker tüketimi hem şişmanlamaya hem de selülite neden olur. Bu nedenle günlük tüketilen şeker miktarı azaltılmalıdır.
Sağlıklı yiyecekleri sağlıklı pişirme yöntemleri ile tüketmeliyiz. Özellikle kızartma ve kavurma gibi yanmış yağ içeren besinler selülit oluşumunu kolaylaştırır. Bu pişirme yöntemleri yerine ızgara, haşlama ve fırında pişirme tercih edilmelidir.
Aşırı alkolden kaçınmalıyız. Fazla alkol tüketimi, dolaşımda bozulmalara neden olarak selülit oluşumunu destekler. Bu nedenle bayanların günde 1-2 kadehten fazla alkol almamaları gerekir.
Sigara içilen ortamlarda bulunmamalıyız. Genel sağlığın baş düşmanı ve selülitlerin oluşumunu arttıran sigaradan uzaklaşmak doğru bir tercihtir.
SELÜLİTİ ENGELLEYENLER – Bunları yapın

  • Doğal beslenme
  • Doğru pişirme yöntemleri (Izgara, fırında ve haşlama)
  • Egzersiz ve spor
SELÜLİTE SELÜLİT KATANLAR – Bunlardan uzak durun.
  • Çay
  • Kahve
  • Kola
  • Tuz
  • Beyaz seker
  • Yanlış pişirme yöntemleri (kızartma ve kavurma)Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.