Sağlıklı Sosyaller  

Kilo Aldırmayan 10 Abur Cubur

Anasayfa > Yazılı Basın > Kilo Aldırmayan 10 Abur Cubur
ÖZELLİKLE kadınlar en büyük korkusu kilo almayı önlemek çeşitli diyetler uyguluyor . Diyetisyen Nil Şahin Gürhan yaz aylarında herkesin elinin altında olması gereken ' kilo aldırmayan 10 sağlıklı abur cubur ' hakkında bilgi verdi . Yemek yemek , beslenmek ; yaşamak için , bir ihtiyaç , olmazsa olmaz bir zorunluluk olduğunu kaydeden Diyetisyen Nil Şahin Gürhan , " Sağlıklı beslenmekse sağlıklı olmamız ve formumuzu korumamız için gereklilik . Beslenmemizi ne kadar kontrol eder ve sağlıklı beslenme kurallarını sürdürürsek zaman içinde ve zaman geçtikçe o kadar sağlıklı ve formda olabiliriz " dedi . Yemek yemek çok zevkli eğlenceli bir faaliyet olduğunu ve herkesin yemek yemeği sevdiğini belirten Gürhan , " Bu normal ve sağlıklı bir insan olduğunun garantisidir . Teorik olarak ve pratikte harcadığımızdan fazla enerji alırsak kilo alırız . Bu gayet doğal ve sağlıklı bir durum . Ancak beslenmek öyle güzel öyle keyifli bir faaliyet ki başlayınca bitirememek , frene basamamak , yemek yemekte süreklilik , sonunu getirememek , her zaman bir şeyler atıştırma ihtiyacı duymak . . . gibi süreçler başımıza gelebiliyor . Ve sonuç birkaç kilo fazlalıkla sonuçlanabiliyor . Çaresi kilo aldırmayacak hatta kilo vermemize destek sağlayacak abur cuburları keşfetmekten geçiyor " dedi . 
Diyetisyen Nila Şahin Gürhan , kilo aldırmayan abur cuburları ise şöyle açıkladı : 
1: Kuru üzüm + leblebi karışımı = 1 ' er çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkâr bir abur cubur olacaktır . 
2: Fındık + kuru üzüm karışımı = fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz , kuru üzüm ile beraber yersek , demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz . 
3: Ceviz = omega3 zengini ceviz , tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır . Ve ayrıca zinde , enerjik olmamızı sağlar , algı düzeyimizi arttırır . Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze her hangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar . 
4: Peynir + ekmek + maydanoz ile sandviç = peynir + ekmek ikilisi birde yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa metabolizmamızı hızlandırmak da ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz . 
5: Yoğurt + maydanoz karışımı = yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp , dolaşımımızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır . Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek , yavaşlayan metabolizmamızı açar kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz . 
6: Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz = yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır . Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır .Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.