Sağlıklı Sosyaller  

Ünlüler de Bu Formülü Uyguluyor 10 Sağlıklı Abur Cubur

Anasayfa > Yazılı Basın > Ünlüler de Bu Formülü Uyguluyor 10 Sağlıklı Abur Cubur
SİNEM KOBAL ' DAN GÖKÇE BAHADIR ' A , SİNEM ÖZTÜRK ' TEN ALİ SUNAL ' A VE ŞEBNEM BOZOKLU ' YA KADAR PEK ÇOK ÜNLÜNÜN DANIŞMANLIK HİZMETİ ALDIĞI BESLENME VE DİYET UZMANI NİL ŞAHİN GÜRHAN , BAYRAMDA KİLO ALDIRMAYAN 10 SAĞLIKLI ABUR CUBUR YİYECEK REÇETESİNİ AÇIKLIYOR

Beslenme ve diyet uzmanı Nil Şahin Gürhan , 17 yıldır iş yaşamında edindiği birikim ve tecrübelerini ünlü ünsüz herkesle paylaşıyor . Sağlıklı yaşam ve beslenmeyle ilgili danışmanlık yaptığı ünlüler arasında şu isimler bulunuyor : Şebnem Bozoklu . Ali Sunal , Zuhal Olcay , Enis Arıkan , Gökçe Bahadır , Esra Akkaya , Berna Laçin , Metin Öziilkü , Zeyno Eracar , Sinem öztürk . Sinem Kobal , Açelya Akkoyun , Dolunay Soysert ve Sinan Tuzcu .

YİYEREK FORMDA KALINABİLİR Nil Şahin Gürhan , bayram günlerinde elimizin altında olması gereken ' Kilo aldırmayan 10 sağlıklı abur cubur ' hakkında " Yiyerek formda kalınabilir " diyor ve şunları söylüyor : " Yemek yemek , beslenmek ve yaşamak için bir ihtiyaç , olmazsa olmaz bir zorunluluk . Sağlıklı beslenmekse sağlıklı olmamız ve formumuzu korumamız için gereklilik . Beslenmemizi ne kadar kontrol eder ve sağlıklı beslenme kurallarını sürdürürsek , zaman içinde ve zaman geçtikçe o kadar sağlıklı ve formda olabiliriz . Yemek yemek çok zevkli , eğlenceli bir faaliyet . Herkes yemek yemeyi sever . Bu , o kişinin normal ve sağlıklı bir insan olduğunun garantisidir . Teorik olarak ve pratikte harcadığımızdan fazla enerji alırsak kilolanırız . Bu gayet doğal ve sağlıklı bir durumdur . Ancak beslenmek öyle güzel , öyle keyifli bir faaliyet ki , başlayınca bitirememek , frene basamamak , yemek yemekte süreklilik , sonunu getirememek , her zaman bir şeyler atıştırma ihtiyacı duymak gibi süreçler , hepimizin başına gelebiliyor . Ve sonuçta sıkıntı yaratan fazla kilolarla başbaşa kalabiliyoruz . Sizlere Şeker Bayramı ' nda kilo aldırmayacak , hatta kilo vermenize destek sağlayacak abur cuburları sunmak istiyorum . "

BAYRAMDA İŞTAHINIZA GEM VURMAYIN

1 Kuru üzüm + leblebi karışımı: l ' er çay bardağı miktarını karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım , bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkar bir abur cubur olacaktır .

2 Fındık + kuru üzüm karışımı: Fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz . Kuru üzüm ile beraber yersek , demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek , metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz .

 3 Ceviz: Omega3 zengini ceviz , tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır . Ve ayrıca zinde , enerjik olmamızı sağlar , algı düzeyimizi arttırır . Aralarda bir avuç cevizi bir adet elma veya taze herhangi bir meyve ile tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar .

 4Peynir + ekmek + maydanoz ile sandviç: Peynir + ekmek ikilisi bir de yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa metabolizmamızı hızlandırmak ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz .

5 Yoğurt + maydanoz karışımı: Yoğurttaki kalsiyum , yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp , dolaşımımızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır da . Gece yatmadan yoğurda maydanoz kanştırarak yersek , yavaşlayan metabolizmamızı açar , kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz .

 6 Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz :Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır . Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır . Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi anahtardır .

 7 Meyveli probiyotik yoğurt: Pratik ve eğlenceli bir abur cubur olan meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenlerini tercih etmeliyiz . Böylece bağışıklık sistemini de güçlendirmiş oluruz .

 8 Ayran: En sağlıklı içecektir . Serinletecek soğuk bir şey içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerdedir . Soda + ayran olarak tüketmek çok yoğun terlediğiniz , çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı olacaktır .

9 Süt: Sade su gibi içmek yerine imkan olduğunda sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar . Neskafe , Türk kahvesi veya kakaoyla karıştırmak da lezzetini çeşitlendirdiği gibi yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmamızı bir miktar hızlandınr .

10 Süt + bitter çikolata: Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilen keyifli bir abur cuburdur . Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını yükseltiyor .

 İŞİN PUF NOKTASI: Bu sağlıklı abur cuburları kilo almadan yiyebilmek için , sabah , öğle ve akşam ana öğünlerimizi sağlam tüketmeliyiz , öğünlerimiz , karbonhidrat , protein , yağ açısından dengeli , vitamin ve mineraller yönünden yeterli düzeyde olmalıdır . Bunu sağlamak için de ana öğünler , birinci grup et grubu , ikinci grup ekmek grubu , üçüncü gaip sütyoğurt grubu , dördüncü grup sebzemeyve grubu yiyeceklerin hepsini içermelidir .Yazılı Basın


 

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır
Nil Diyet Anadolu Yakası 
Bağdat Caddesi, Saffet Apt. No:369 Kat:1 D:3 
Şaşkınbakkal - İSTANBUL
Tel: 
(0216) 348 73 15
Nil Diyet Avrupa Yakası
Teşvikiye Caddesi, Kısmet Apt. No:49 Kat:4 D:6 
Nişantaşı - İSTANBUL
Tel:
 (0212) 247 73 85 - 86

NilDiyet.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.